Snak

Mere indhold efter annoncen
Santin er overhovedet ikke et interessant emne for EfB.

Det tror jeg ikke, at du skal være så sikker på. Jeg ved, at de kiggede på ham i vinters, inden han skiftede til Cypern.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Kan ikke se hvad vi skal bruge ham til.

Han er 33 år og sikkert dyr i løn og sign on. Desuden har han vundet alt i DK - så hvad skulle hans motivation være ?

Desuden ingen videresalgs værdi - så rent tilsæt.

Nej så heller nogle unge sultne spillere, som gerne vil vinde noget.

Vi har lige pt. en unik mulighed for at bide os fast i toppen med FCM og OB i økonomiske problemer, FCN med ny træner og Randers uden topscoren.

Derfor skal vi være skarpe i dette vindue og hente kvalitet ind.
Kan ikke se hvad vi skal bruge ham til.

Score mål? Det ved vi at han kan.

Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
EFB har spillerne i tale men det er åbenbart svært når det er fra en højere hylde.
Glæder mig til Alslev søndag kl. 13
Er kampen i Alslev led i en byfest? eller gestus. Nogen udmelding om evnt. billetpriser?.
EfB.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Synes godt nok det er tamt med nyheder om EfB. Håber stilheden er fordi de har travlt med at få de sidste ting på plads med nye spiller. Men hold da op jeg savner lidt nyheder som har noget med EfB at gøre.

Den nye unge stopper FCK har købt, lyder spændende. Hvis han ikke havde været så dyr, havde han da været et godt bud på en afløser for Kian.

Ved godt den er vist mange gange, og det måske er en kedelig kampe eller den er gammel, MEN :) de viser Esbjerg fB - Elfsborg på Canal8 nu!
T.V.L er redningsmanden!
Mener bare EfB plejer at ligge deres træningskampe ude i samarbejdsklubberne, det er vist en måde at give den lidt tilbage på. EfB har gjort det en del gange efterhånden, men ved ikke om det lige rammer ind i en byfest :) og tror det er helt gratis at møde op.
T.V.L er redningsmanden!
Ok, Konge. Men den træningskamp har helt sikkert fortjent en kikkert. :)
EfB.
Den nye unge stopper FCK har købt, lyder spændende. Hvis han ikke havde været så dyr, havde han da været et godt bud på en afløser for Kian.

Det betyder vel også, at Stadsgaard er i overskud derovre?
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Jeg tænkte også på Stadsgaard. Masser af rutine og han kender i forvejen Michael Jakobsen. Stadsgaard kan de samme ting som Kian, uden at han har den samme speed. Var han ikke et af de emner Gl. Vardevej bloggen bragte på banen i vinters?
Annonce