Jeg har lidt svært ved at forstå, at en mio kr plus bonusser og procenter ved videresalg bliver anset som billigt for en 18-årig, der har spillet få kampe i 1. division.
Hvad vil en fair pris være?
Hvad vil en fair pris være?
Det er ok du er uenig. Men kan du ikke droppe de der latterlige konfronoriske kommentarer?
Det har jeg ikke set, men det er selvfølgelig en bedre pris.
Som sagt har jeg ikke set andre priser end den i Jyske Vestkysten, men det undrer selvfølgelig heller ingen, at du som sædvanligt forsøger at pålægge mig og andre brugere et stråmands motiv. Det er ekstrem ringe stil fra din side, og du bør stoppe med, de der stråmandsmotiver.
Jeg er blot nysgerrig på, hvor grænsen går for hvornår noget er småpenge?
Kan du forklare mig, hvad stråmandsmotivet i denne sammenhæng her er?
Samtidig har jeg en stærk formodning om, at hvis vi købte en 18-årig højre back, med 7 kampe i 1.Div, fra Hvidovre, Hobro, Kolding, B93 eller lign, så ville du IKKE mene at 1. mio. kr. var småpenge.
Hvorfor spørger du så ikke bare omkring det på en ordentlig måde?
Men hvad tænker du? Hvad er småpenge i fodboldens verden?
Jeg har kun set en pris. Den som stod i JV, som beskrev, at Larsen var solgt for en lille million. Stråmandsmotivet går på, at insinuerer, at jeg bevidst har skrevet den laveste pris, hvilket du så vælger, at gentage i dette indlæg.
Men her tager du fejl, og pålægger mig endu engang et stråmandsmotiv. Hvis du ikke selv kan se det, så må du simpelthen være ubegavet.
Historikken fortæller mig jo, at du har en tendens til at have en forudindtaget negativ holdning, omkring de handlinger EfB foretager sig - Også selvom du krampagtigt gerne vil have folk til at tro, at du blot forholder dig realistisk.
Håber bold får lavet en Bloker funktion på et tidspunkt. Så kunne man slippe for brugere som Æsbjærg. Niveauet er på højde med Emil Smedegaard der gik fra at være kæmpe EfB fan til at skrive dårligt om EfB overalt han kan komme til det.
Æsbjærg er i den anden grøft. Han/hun kan få en diskussion ud af enhver kommentar herinde.
Hvis så bare vedkommende i det mindste skrev ordentligt til andre. Men det kan vedkommende ikke finde ud af.
Jeg vil gerne tage en debat med dig. Men det ksn ikke lade sig gøre, når du bliver ved med at pålægge mig motiver. Derfor svarer jeg ikke på resten af dit indlæg.