Snak

Mere indhold efter annoncen
To kanter med fart (Ompofo kan dog også bruges centralt). Mon vi så vender tilbage til en 4-3-3´er.
Bjur er god at have til en mere central offensiv rolle, når han vender tilbage.
Kunne være fint, hvis man (i danske klubber) gjorde det til standard at "brud på kontrakten" eks at nægte og møde op til træning kan resultere i en nedsættelse af lønnen indtil der er rettet op og vedkommende fra eksemplet igen møder op og deltager fuldt ud i det han er kontraktligt bundet til.
Spændende med de nye angribere, forhåbentligt kommer de hurtigere i gang en den tid Kolawole skulle bruge. Sidste sæson var også svingende i efteråret, så selv om vi har fået en halvskidt start, kan det ikke udelukkes vi i sidste ende måske kan spille med i toppen.. Jeg har ikke smidt håbet helt i nu :)
EfB er bestemt ikke ene om at have problemer med kontraktbundne spillere, der gerne vil skifte.
Jeg læste lige, at den italienske landsholdspiller Moise Keane nægter at træne med i sin klub Fiorentina, fordi han vil presse et skifte til Como igennem.
Klubberne kan selvfølgelig sætte den vanskelige spiller på tribunen i en længere periode, men det betyder bare, at de skal betale løn for ingenting samt at potentielle købere mister interessen.
KomNu

vi skal slå Vejle hjemme, Hobro ude, Hvidovre hjemme, siden vi smed point imod dem, hvis vi begynder og vinde nu kan vi sagtens nå ihvertfald top. Men så skal de satme også til igang i de må ikke fejle mere det har de allerede gjort nok

Jeg har lejet lidt med simulator hvad jeg tror der sker hvis vi vinder de næste 2 kampe er nu i top 6

hvis vi vinder de næste 5 kampe og vi er lidt heldige med også de andre kampe ligger vi nr 3



Jeg tror godt, vi kan gå hen og spille med om oprykning. Vi er først lige begyndt, og mange af de hold, der klarer sig godt lige nu, holder sandsynligvis ikke momentum.
Vi.kan selvfølgelig også ende med en blød midterplacering, men jeg nægter simpelthen at tro, at vi kan komme i nedrykningsfare.
Mit bedste gæt er 2-5.
Kan man forestille sig at hans historie er at han spillede i Ghana og på u20 landsholdet og blev attraktiv for AOER i Grækenland. Derefter blev scoutet godt af Rauros, kom der til og gjorde det godt. Blev hentet af strømgodset med håb om et step op på næste hylde. Her slår han ikke til, men viser alligevel nok til at et hold fra samme bedste række tør satse på ham. Her slår han heller ikke til, men spiller alligevel en masse og starter inde i de sidste kampe. Man skulle tro han har en vist niveau. Og er også nogle år ældre end sidst han slog igennem og er stadig kun 22 år. Lidt samme historie som Brajanac bare yngre. Og måske en type der er lidt mindre afhængig af sine medspillere end Brajanac. Jeg har en god fornemmelse med vores nye nummer 9.
https://www.tipsbladet.dk/nyhed/generelle/afsloering-drama-john-kolawole-naegter-at-traene

Ifølge Tipsbladets oplysninger er Zulte Waregem imidlertid ikke den eneste klub, der bejler til spilleren, da også to andre store klubber fra udlandet er med inde i billedet.

Lad budkrigen begynde
Annonce