Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi kunne nette 3. gange mandag hvis han havde sluppet bolden.


Mindst! Tallet er vel tættere på 6-7 gange.

Come on.. pludselig glemmer man alt det gode som Jakob også bidrager med. Man kan være 100 procent sikker på, at han er et de første emner på modstandernes taktikmøder. Vi ville stort set ikke have en trussel fra kanten uden Jakob. Ligesom det næppe er tilfældigt, at vores største chancer i går tilfalder Jakob.. i går sparkede han dem ikke ind, men det har han gjort ved utallige lejligheder.
Det har du helt ret i. Han har været god rigtig ofte og er næsten altid en af de farligste spillere vi har på udebane. Det ene udelukker bare ikke det andet. Han er bare bedst i medgang, når attituden ikke er i fokus.

Vi ville stort set ikke have en trussel fra kanten uden Jakob.

Netop.

Og det er måske netop problemet. Vi havde lignet en sæk offensive kartofler uden ham igår. Det afhænger alt for ofte af hans aktioner. Kæmpe problem som skal løses med indkøb.
[i]For meget succes til det her sted[/i]
Og det er måske netop problemet. Vi havde lignet en sæk offensive kartofler uden ham igår. Det afhænger alt for ofte af hans aktioner. Kæmpe problem som skal løses med indkøb.


Helt enig. + en skadesfri Pusic og Fellah i form, som forhåbentlig kan holde skaderne væk. Så skal vi heller ikke glemme, at Casper Nielsen og Jeppe Andersen ser bedre og bedre ud.

Vi står akut og mangler en angriber på samme niveau som Pusic, som dog skal være en anden type. Hvis de kan finde Dubravka i Slovakiet, så må det sgu også være muligt at finde en dygtig angriber i et af østlandene.
Dobbelt.
Mit spørgsmål om Ankersens attitude var kun rettet i forbindelse med uden for banen. Der er ingen tvivl om Ankersen er en af vores største profiler, og helt sikkert en kampafgørende faktor i vores spil.

Jeg undrede mig bare over hvor ligeglad han var, da fansene igår råbte hans navn inden kampen. Det kan sagtens være det bliver "dagligdag" for spillerne, men i min verden skal spillerne sætte pris på den opbakning de får og så give lidt igen, om de vil det eller ej.

Jeg synes han virkede meget arrogant, og det synes jeg han skal pakke væk, ihvertfald over for sine fans.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis det er den største bekymring lige nu, så har vi det sgu meget godt
[i]For meget succes til det her sted[/i]
Måske er det et problem for holdet.
Finte, vi er sikkert enige om nogle ting angående hans attitude, men du kan ikke få mig til at pive over, at han ikke udviste det fornødne overskud til sine fans i går. Kunne det tænkes, at han måske var fokuseret på kampen? Fodboldspillere er også mennesker.
[i]For meget succes til det her sted[/i]
Juvenil

Det vil ikke være første gang. Hold nu op med at være så overbeskyttende for ham. Selvfølgelig skal han roses, når han gør noget godt såvel som omvendt.
At han ikke hilser pænt på sine fans eller takker for den fine gestus i hjørnet? Det ved du nok mere om end jeg, da jeg befinder mig på den tørre tribune, når der aflægges besøg. Jeg anerkender at det i så fald er dårlig stil over for de dedikerede stemningsskabere, men jeg ved ikke nok om det og føler mig ej heller ramt. Jeg var udelukkende interesseret i at give mit besyv med angående hans attitude på banen.


Nå. Så rettede du lige elegant i dit indlæg og fik smidt "overbeskyttende" ind som prædikat. "Overbeskyttende" Tror du jeg er hans far? Når han markerer sig som profil og fortsætter som han slap (topscorer i EfB), skal han nok blive hot igen.
[i]For meget succes til det her sted[/i]
Annonce