Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan se at Ancellotti bliver nævnt. Ville være vildt, men det må være en and.
Kan ikke se hans motivation for at overtage en nedrykningstruet PL klub.
Når jeg spørger om det måske er helt umuligt, er det nu også lige så meget fra Rafas perspektiv. Om han er for rød til at ville til Everton.
Black and White Army! "The Entertainers" er tilbage.
Godt nok bekymret for de næste 5-6 kampe , kan man være 6-8 point op til redning , efter det .
Man er nødt til at tage det her mere alvorligt som klub ..
@Moderat
Det har da intet med hans signatur at gøre.

Det var ikke kun møntet på Morsors kommentar omkring Robertson, men også hans kommentarer i fx kamp tråden.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
BB, jeg er helt enig, og jeg kan ikke engang se, hvorfor Eddie Howe skulle vælge os. Det skulle da lige være, fordi han åbenbart var Everton-fan som knægt.
Måske er der et es i Moshiris og Usmanovs mange milliarder? Hvis man - uden at komme i klemme med fair play reglerne - kan få garanti for at have et bestemt budget til genopbygningen. Man skal have appetit på en stor udfordring, og det ved jeg ikke, om en elitetræner har.
Jeg synes, at det er påfaldende, hvor gode hold mange af vores konkurrenter er. Brighton i går, men også især Wolves, Sheffield og flere andre. De ved, hvem de er, og hvad de laver. Vi synes, at vi er sexede og pisse lækre, og det er nogle af spillerne måske også. Holdet hænger bare ikke sammen. Kan man finde én, der kan tømre det funktionsdueligt, så går det nok, selv om midtbanen er et problem.
Jeg har ingen idé, men jeg så gerne Tim Cahill sat ind i en indpiskerrolle.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg kunne også godt tænke mig at se Tim Cahill i en eller anden funktion.
Vedr. Ferguson, så elskede jeg ham som spiller (kan dog godt forstå hvis modstandere ikke gjorde), men jeg er godt nok blevet skuffet over at se ham på bænken. Ved ikke om man har klippet hans nosser af, for han viser jo absolut INTET engagement fra bænken. Måske er det bare noget man ikke gør, når man ikke er chef. Det bliver spændende at se hans ageren mod Chelsea.
Jeg må indrømme, at jeg aldrig var specielt vild med Duncan som spiller. Han var skøn at have pga fysikken og aggressionen, men teknisk var der ikke meget at komme med. Jeg kan ikke vurdere, om han kunne noget taktisk, men han havde i hvert fald nogle talismanegenskaber, som der er brug for nu. Til sammenligning synes jeg, at Cahill virkede betydelig smartere, mere snu og med det der gamesmanship, der vinder kampe. Om han kan levere det fra sidelinjen, aner jeg ikke, men jeg kan bedre forestille mig det.
Det vil være fantastisk med en sejr i morgen, men det er svært at se ske, ikke sandt?
Duncan Ferguson er blevet pustet aaaaalt for meget op grundet hans kult-status.
Den sidste del af hans tid som spiller husker jeg mest hans tåbelige udvisninger.

Jeg har ingen forventninger til ham. Stod det til mig var han ikke længere i klubben - men det er stensikkert Kenwright der VIL have ham.

Cahill har jeg mere fidus til; de gange jeg har hørt han lyder han ret meget inde i sagerne. På den anden side lyder Gary Neville også fornuftig uden at det har resulteret i en fremragende manager-karriere.
-- COYB --
Sky Sports melder om Vitor Pereira.

Endnu en portugiser.
Annonce