Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er jo nogle helt vilde ting der sker i klubben for tiden.

Brands skulle have afholdt møde med 10 fans der var troppet op på USM Finch Farm for at forklare dem rigets tilstand. Mange fans kommer til at have den her kamp som et permanent ar på sjælen, og man er eftersigende ved at koge ud over, at Walcott, Schneiderlin og Gylfi hæver så mange penge og leverer en tam omgang hver evig eneste kamp.

Delph har trænet alene i dag, fordi han har opført sig idiotisk på Instagram.

Cenk Tosun er på vej til Crystal Palace på leje frem til sommer.
Tosun udlejes til Palace.

Fint nok for alle parter.
-- COYB --
Netop som man troede, at bunden var nået, ja, så ud af ingenting kommer det værste, der overhovedet kunne ske. Everton skifter trøjesponsor, så holdet nu ifølge rygterne skal spille i Hummel. Hummel! Altså, som i det grimme mærke, jeg havde umulige fodboldstøvler i som barn. Hummel Jensen jr. Det er selve årsagen til i hvert fald halvdelen af mine komplekser i dag. Det er så pissegrimt. Jeg så Middlesbrough i det på et tidspunkt og tænkte: Fuck mand, godt det ikke er Everton. Og det er det så muligvis nu. Jeg gik engang på handelsskolen, gab, men der lærte vi i et økonomifag, at det kun var tabere, der gik i Winner, FDBs daværende mærke. Det gælder ikke længere. Tabere spiller i Hummel. Jeg er tæt på at sige farvel nu.
Jeg tror også, at holdet er ude af stand til at levere den reaktion alle taler om og håber på mod Brighton. 1-2.
Jeg er rimelig ligeglad med hvad mærke vi spiller i, sålænge aftalenbare giver mere end den nuværende.

Tosun til Palace er også fint for mig. Han passer ikke ind i Evertons spillestil, har hverken fysik eller hurtighed.
VAR OUT, Premier League = Corruption
ha ha Yobo ;)
Kan der gå mere galt .
Var Bebob ikke ledig
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tjek evt. Hummels hjemmeside og se de fodboldklubber de er trøjesponsorer for.
Det ser vel ganske fornuftigt og strømlinet ud.
Vel oftest reklamen på maven, der kan gøre trøjerne grimme.
Søren F, det er vinklerne og associationer til AGF, Næstved og alle Danmarksserieklubberne op og ned ad remouladebæltet. Det er discount, det signalerer lortehold. Umbro kunne gå pga. forbindelsen til det oprindelige britiske spil. Hummel mand, det er bare City 2 og Harald Skrald, en dårlig burgerkæde og Anja Andersen og Erik Vejes dårlige skilning. Stop det!
Et nærmest lyrisk had til Hummel, der ærligt talt fortjener et større publikum.

Det smukkeste Everton-relaterede jeg har set i noget tid. Well done!
-- COYB --
Jeg så ikke kampen men læste der var 2 VAR kendelser.
Var de iorden denne gang?

Hvordan spillede Everton?
Everton F.C
Synes godt Walcott kan få straffe - men DCLs mål er korrekt annulleret.

Til gengæld fandt jeg udskiftningerne uambitiøse. I stedet for at gå efter 2-0 prøvede man noget andet jeg aldrig fandt ud af hvad ideen vær bag. Men Brighton overtog spillet.
-- COYB --
Annonce