Snak

Mere indhold efter annoncen
Du fanger den vist ikke helt, vel !
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Sikkert ikke, men svært at udlede at det du skrev om Galtier var en joke.
“Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.” Bill Shankly
Det var et jokebud, da han jo om nogen er modetræneren lige nu - hans navn skulle sætte resten af mit indlæg i relief.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Der bliver godt nok kastet en masse navne frem. Det seneste jeg har læst inkluderer Roberto Martinez og Marco Silva. Selv Everton ledelsen kan vel ikke være så dumme.
Jeg er træt af udenlandske højtprofilerede trænere, så kunne faktisk godt se Eddie Howe eller Potter fra Brighton, men den bider Moshiri nok ikke på.
Men alt tyder vel i retning af Nuno Santo. Tjaaaaa måske ok. Han kender da i hvert fald PL og Wolves spillede til tider noget lækkert fodbold.
Hvis vi skal have en med lidt kendis effekt tror jeg nu heller ikke Benitez ville være så dårlig.
Wolves spillede til tider noget lækkert fodbold.

I netop overståede sæson spillede de, efter min mening, endnu ringere og mere kedeligt end Everton.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Men havde også mistet Doherty, Jota og ham der blev sparket i hovedet, Jimenez.
Jeg tændte på ham engang, ikke mere. En slags Sofie Gråbøl-situation.
Så kom med Nuno Santo og han må meget gerne tage Ruben Neves med.
Hvad med Emery?
Han har vist at han kan vinde og burde kunne føre Everton tilbage til top seks.
We are Liverpool
Ja, det er faktisk sjovt, at Emery slet ikke har været nævnt. Han var jo ikke så heldig i Arsenal, men han har jo patent på Europa League pokalen, så vi skal bare kvalificere os og så sørger han for resten
Real Madrid tilhængerne må nok nedjustere deres forventninger til den kommende sæson. Carlo sagde under pressekonferencen, at sidste sæson havde været en succes for Everton, idet vi indtil den sidste kamp i sæsonen, havde muligheden for at kvalificere os til den komplet ligegyldige Europa Conference League. Gad nok vide, hvad han mener der vil være en succes i næste sæson for Real?
Annonce