Snak

Mere indhold efter annoncen
Håber stadig ikke det bliver Benitez. Det vil betyde en øjeblikkelig ændring af min signatur her på bold.dk.

og for lige at køre lidt i samme rille:

https://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/mark-clattenburg-everton-liverpool-derby-20837025
VAR OUT, Premier League = Corruption
Håber stadig ikke det ender med Benitez, men det virker til at det er Moshiris kandidat og det er vel ham der sidder med den endelige beslutning.
Man må så sige, at hvis han beslutter sig for ham, viser det i hvert fald en mand med nosser, for der skal godt nok noget mod til at vende sig imod 90% af fanbasen. Men måske ser han bare noget vi andre ikke gør.
Rygterne her til morgen siger, at vi nu er tætte på at ansætte Benitez. Det er godt nok The Mirror, der bringer det til torvs, men alligevel.
Nå, men hvis det skal være Benitez, så er det vel bare om at få ham ansat, så hurtigt som muligt, så der kan nå at blive lidt ro på før sæsonstart.
Om ikke andet så bliver det endnu en spændende Everton sæson.
Drømmer mig næsten tilbage til de gode gamle Moyes dage, hvor alt kørte stille og roligt og vi fik en placering i den øverste 3. del.
"Nå, men hvis det skal være Benitez, så er det vel bare om at få ham ansat, så hurtigt som muligt, så der kan nå at blive lidt ro på før sæsonstart..."

En Benitez-ansættelse vil skabe alt andet en ro før sæsonstart bedømt på de bannere nogle fans allerede har hængt op. "Fat kopite" osv..

Benitez bliver aldrig accepteret i Everton, medmindre han leverer et Leicester-mirakel.
Moshiri bør blande sig udenom og overlade dette til klubbens sportsdirektør. Hvad er ellers pointen med at have en sådan?
-- COYB --
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så mener The Athletic, at det er meget tæt på Benitez præsenteres som nu manager.
Jeg hader landskampe!!! Digne skadet med hvad ligner en fibersprængning. Synes aldrig det varer under 2 måneder for en Everton spiller at komme tilbage efter sådan en.
Skidt at det bliver Rafa.

Ligeså tonedøv en handling som da Allardyce blev hyret. Sidder igen med fornemmelsen af at det er uklart hvad sportsdirektørens rolle er.

Håber satme at man har prøvet at få en mere spændende kandidat. Hvad er ideen? Jeg kan ikke finde hoved eller hale i noget som helst.
-- COYB --
Faktum er bare, at han bliver Evertons 5. manager i de fem år han har været i klubben.

Moshiri er igang med at bombe klubben godt og grundigt i stykker.
Ja, nu ser det ud til at aftalen er underskrevet.
Han er absolut heller ikke mit valg, men jeg håber at Everton fans giver ham en chance.
Det gavner absolut ingen at blive ved med at svine ham til og hvis vi bliver ved med at hænge i at han en gang har kaldt os "en lille klub", så beviser det jo bare, at vi er det.
Lad os stå bag ham og håbe at han beviser vores skeptisk er forkert.
Han må jo virkelig ville det, ellers var han løbet skrigende væk. Så man må jo give ham, at han ikke er en bangebuks
Annonce