Snak

Mere indhold efter annoncen
Nathan Patterson - done deal.

Spændende!
BB, situationens alvor, den mulige nedrykning, sendte mig tilbage. Jeg ville aldrig gøre noget så nederdrægtigt mod mit afkom, som at tilskynde til at støtte de røde. Selv om det sikkert er mindre helbredsskadeligt.
https://www.evertonfc.com/news/2440361/sharp-appointed-to-everton-board

Helt sikkert Kenwright der gerne ville have ham med.


https://www.goodisonnews.com/2022/01/05/moshiri-and-benitez-at-odds-over-coutinho-with-everton-in-talks-to-sign-barcelona-ace/

Her er jeg faktisk på Benitez side. Underbygger også meget godt det indtryk, som jeg og flere andre herinde har, at Moshiri primært går efter navne. De fleste af dem har ikke præsteret noget nævneværdigt i flere år.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Coutinho er en helt skæv retning at gå!

Han er netop lige præcis det som klubben har gjort galt i så mange år. Cou var fantastisk - en af de bedste i verden i hans peak - men har sidenhen kun vist noget drypvist (måske kun dengang han flækkede barca i CL-finalen).

Men hvad endnu værre er, at vi nu skulle have budt på Sean Longstaff som har kontraktudløb til sommer. Jøsses en metervare.
Det var tider. Kunne i forstille jer nutidens spillere spille på det græstæppe? Der kan man da se, hvem der har kæmpet for sagen.

https://youtu.be/fzez00B6vP4


Mere indhold efter annoncen
Annonce
Evertons startopstilling mod Hull:

Begovic
Kenny, Coleman, Keane, Godfrey, Mykolenko
Allan, Gomes
Gordon, Rondon, Gray

Pickford, Patterson, Holgate, Doucoure, Dobbin, Tosun, Onyango, Gbamin.

Hvad tænker Benitez på, med den opstilling.

Lige før jeg håber vi ryger ud, og Benitez så ryger derefter.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Han tænker vel på sin fratrædelsesgodtgørelse?
Og det kan ikke gå hurtigt nok!
Sten, jeg tænkte det samme. Så lad os da tabe og få den fede klovn ud af vores klub. Han er så uhyggelig dumstædig og selvoptaget. Nu skal vi kritikere sættes på plads og lære, at han har ret. Hans forfængelig kommer før Everton.
Jeg er bange for et nederlag i dag ikke er nok. Han har jo lige vundet kampen med Brands, som røg ud.
Vi holdt 40 sekunder!
Annonce