Snak

Mere indhold efter annoncen
Hahahahahahaha - satans amatører.
Okay, det holdt desværre ikke længe.
Måske er det på tide at finde en anden anfører end Keane?
Tror at Keane er færdig mentalt. Han ser ikke ud til ar have det skide godt.
Jeg har sgu ondt af jer - det er skruen uden ende med ting/hændelser imod jer. Håber I klarer den trods alt
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Godt nok svært at være Lampard .
Trods alt en ok præstation på udebane. Lidt overrasket over at West Ham ikke er bedre. Defensiv indskiftning 11 mod 10. Og stadig havde Everton en del brugbart spil.

Hvorfor VAR ikke kigger på diverse hændelser kan man jo bare gisne om. Fup og svindel. Cresswell laver da violent conduct til sidst. Men nej.

Nå. Burnley onsdag hvor jeg er mere optimist end før. Med deres resterende program tror jeg Everton er nødt til at vinde.
-- COYB --
West Ham er jo næsten kun farlige, når modstanderen smider bolden i opspillet og på dødbolde - det var de også i dag. De skaber ikke noget mod et hold i balance.
Og vi smed det flere gange i kampen. Serie 4 niveau med boldtabet, der førte til 2-1 målet. Rystende.
Nu er det underordnet for kampen , man er tit i tvivl om det er størrelse for klubben hvad der bliver kigget igennem.
Svært at være i tvivl om udvisningen .
Så jeg Liverpool og United : virker lidt til man dømmer efter hvor store klubberne er .
citat fundet i et engelsk Everton forum:

"One of the things that I won´t mind about relegation is not having to guess which version of VAR we will be getting each week"
VAR OUT, Premier League = Corruption
Annonce