Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg ved, hvordan jeg ville reagere, hvis en rød sagde det her, men: Vi er fandme ikke heldige. Deres mål kommer på en afretning. Vi bliver snydt for straffe, og vi rammer stangen igen!
Hm, vi er tynde på midtbanen.
Vi spillede ikke bedre i de første 45 min., så 1-1 er OK i min bog.
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Det var sgu dumt gjort af Pienaar
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Gjorde han overhovedet noget?
Ikke som jeg kunne se (på det andet gule)
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så er der vist udlignet i held/uheld
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
2 vanvittige rednings aktioner af Jags!

Synes også nr. 2 gul kort så lidt tyndt ud. Men derimod var han ikke bange for at være agressiv i feltet Coleman. Det skal han især passe på med vs divende typer...

Fik spillet lidt mønt i starten af anden halvleg på ikke flere mål og X. Synes der manglede lidt kvalitet i afgørende situationer, men med 10 vs 11, er 1 pts vel også fint her.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Sad helt oppe lige bag målet; ikke et super-sted at bedømme en kamp på, men ...

Neville - igen. Han er virkelig rent teknisk slet ikke på et brugbart niveau; man sidder med hjertet i halsen når han får bolden. Havde egentligt håbet at Hitzlberger kom ind, da han næppe kan være værre. Nevilles ledelsesmæssige udstråling må være helt enorm for at retfærdiggøre pladsen i startopstillingen.

Jagielka er helt fantastisk; helt 100% igennem en forsvarsspiller der leder og forudser så meget. At der ryger nogle selvmål ind hist og her, må man leve med.

Trist med Pienaar - men klubben burde appellere (hvis det er muligt) da man på TV helt 100% kan se at det er QPR-spilleren der rammer Pienaar og derfor falder. At han så nemt havde kunne få et gult kort lige før, er noget andet.

Lidt halvtrist affære var det - men trods alt positivt at dette hold der hele sæsonen har manglet defensiv soliditet alligevel med en mand i undertal formår at køre et point hjem - og skabe reelle muligheder for 3 points.
-- COYB --
Der er desværre ingen muligheder for at appellere, da det er 2 gule kort, der fører til udvisningen. Neville var klart banens dårligste i går, mens Osman var temmelig anonym. Alt i alt en rigtigt skidt præstation på den centrale midtbane. Havde nu også også gerne set Hitzlsperger på banen, som erstatning for Neville.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Jeg må sige jeg ikke rigtig så ´forseelsen´ efterfølgende fra Pienaar. Han havde dog lige fået en henstilling, og så skal man selvfølgelig være ekstra påpasselig og ikke give dommeren MULIGHEDEN for at blive smidt ud.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce