Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er til benhård julefrokost lørdag, så jeg tror ikke jeg er frisk på frokost inden Everton - Tottenham.
Skulle jeg mod al forventning være frisk vil jeg faktisk hellere se Manchester derby kl 14.30.
Stoke kampen misser jeg også grundet julefrokost.
God pointer. Lad os i stedet have en Nytårs-frokost engang i det nye år.

Jeg skal også drikke/spise lørdag med selskab der af og til har invalideret min søndag.
-- COYB --
Mit selskab er af en sådan beskaffenhed, at der er 100% chance for en invaliderende søndag.

Lad os bare vente til det nye år.
@panzer

Det lyder som om din tilstedeværelse søndag er tvivlsom :-)
-- COYB --
første mulighed i det nye år, for en apoteker-frokost er lørdag d. 12/1, hvor vi spiller hjemme mod Swansea kl. 16.00. Det er umiddelbart eneste mulighed i januar, da måneden ellers byder på 2 mandaqskampe og 2 onsdagskampe.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lad os sigte efter Swansea hjemme så.
-- COYB --
Jeg skal nok vare klar søndag kl 16 - The Globe ?
Bare spild af god frokost hvis man er ramt.

Ellers nogen der ved hvordan det ser ud med Miralles, han vil være god imod Tottenhams lidt tunge forsvar.
http://www.physioroom.co…y_table.php

de plejer at være rimeligt præcise med skaderne, så der er en chance for at at både Mirallas og Coleman spiller. Anichebe kan måske få en plads på bænken.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Lad os bare som udgangspunkt tage The Globe.

Ved ikke om den er i TV - men jeg tager Viaplay-grejet med uanset.
-- COYB --
første mulighed i det nye år, for en apoteker-frokost er lørdag d. 12/1, hvor vi spiller hjemme mod Swansea kl. 16.00. Det er umiddelbart eneste mulighed i januar, da måneden ellers byder på 2 mandaqskampe og 2 onsdagskampe.
Kan i ikke lige få flyttet den til søndag, for så kan jeg nå det efter min tur til Australien :) Jeg lander i Kbh omkring middagstid og tager først tilbage mod Jylland dagen efter.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce