Snak

Mere indhold efter annoncen
Til gengæld er Gibson skadet!
Sælger gerne denne for 1 point.
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Satser gerne på 3 pts.
Brøndby IF Everton FC
Savner en klar udmelding mht Gibson og en mulig skade. Måske Andy´s vandrør har talt?

Retfærdigheden skete fyldest da hans mulige karantæne blev slettet, men hvis han er skadet er det i bund og grund fuldstændig ligegyldigt :-(
Merseyside rules
Vansrørene siger ude i mindst 2 uger med en groin-injury, selv om DM idag siger han will be assessed før Chelskikampen.
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi må se om de her vandrør trænger til en VVS´er eller om der er hold i det. Under alle omstændigheder er vi meget glade for dem :-)

Merseyside rules
Hørte Moyes i Five Live her til aften.
Temaet var bl.a. januar transfers. Han talte om lån og sagde, at han kun kunne købe i fjor, fordi de skød Bily af. Han forventer ikke at sælge nogle spillere, hvorfor han ikke har noget at købe for.
De talte om David Villa og Moyes sagde i spøg, at ham tog Everton gerne.
Og så sagde han alt muligt pænt om Pip.
Jeg er også klar på The Globe til Chelsea-kampen.

Ser nu at det allerede er kl 1430. Ellers kunne vi have nået en gang platte + snaps på Det Lille Apotek inden.
-- COYB --
Og godt at Gibsons karantæne blev ophævet. Nu må så vi se om han bliver klar.

Synes dog stadig det var et sats og ser egentligt helst at klubben gemmer ankerne til de gange man bliver Rodwellet af en notorisk svindler som Suarez.
-- COYB --
Jeg prøver at dukke op - men skulle vi ikke belønne Charlie Scott for deres indsats 26/12 med et nyt besøg?
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Annonce