Snak

Mere indhold efter annoncen
lad os bare se den på Charlie Scott.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Howard, Coleman, Baines, Distin, Jagielka, Oviedo, Neville, Osman, Fellaini, Anichebe, Jelavic

Holddaop! No pissing around ....
-- COYB --
Gad vide om Moyes blev brændt af af konen i går? Nogen skal i hvert fald undgælde for synder de ikke har begået endnu.
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Howard, Coleman, Baines, Distin, Jagielka, Oviedo, Neville, Osman, Fellaini, Anichebe, Jelavic

Holddaop! No pissing around ...



Det er sidste chance for at vinde en titel i denne sæson, hvilket i så fald vil blive den første i 18 år. Så hvorfor ikke gå 100% efter den?
Som du er inde på Morsor, så kunne det godt tænkes at han netop ved undgå en Leeds-gentagelse.

Og vi skriver den 7.1 og der er kun 3 kampe udover i mdr. Og holde momentum, så synes jeg faktisk det er fint han stiller som han gør.

Oviedo får chancen, som vel egentlig er fortjent. Anichebe har også fået et lille run.

Og så håber jeg at både Barkley og Vellios er at finde på banen senest omkring en times spil.

Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hm, sorry. Er for dum til at kunne finde ud af at slette mit eget indlæg, sorry.
Igen: Hans Bjerg Pedersens mor har bedre teknik end Naismith.
Lidt flad kamp - men godt at det aldrig blev spændende.

Rodet start hvor især Oviedo havde mange boldtab og dårlige tæmninger. I det hele taget var der kampen igennem en del roderi - men skarphed i feltet gjorde oplevelsen komfortabel. Til gengæld intet clean sheet. Det er nu 19 kampe siden det sidste; den længste periode siden 1976.

Osman var god og vanen tro altid spilbar. Baines virkede lidt småirriteret meget af kampen. Fellaini blev bedre og bedre og Anichebe fortsætter med at træffe en del gode beslutninger og udvise god teknik; gid det fortsætter.

Hvorfor Gueye skulle have spilletid forstår jeg ikke. Jeg havde nok spillet Barkley og Vellios i stedet for to af Naismith, Gueye og Hitzl. Måske fordi de ikke skulle cup-ties?

Synes i øvrigt at straffet er lidt hårdt. Ja - hænderne er på Fellainis skuldre, men Fellaini hopper ikke og han bruger det ikke til afsæt. Kan dømmes - men hver uge i PL synes jeg der er værre eksempler der ikke dømmes.
-- COYB --
Anichebe rygtes til Reading. Angiveligt har Everton accepteret et bud.

Troede aldrig jeg skulle ærgre mig over et salg af Anichebe - men hans nuværende form er jo brugbar!

Gueye skulle også være på vej retur til Frankrig. Det er helt fint - the sooner the better.
-- COYB --
Meget sært, hvis vi sælger Anichebe, nu da han endelig blomstrer. Fire mio. er nævnt. Det får vi ikke en bedre spiller for.
Annonce