Snak

Mere indhold efter annoncen
Vil nu hellere sælge Bilyaletdinov end Yakubu.

Bilya´s problem som kantspiller er præcis det samme som Osman har, han er alt for langsom, og med en langsom back bag er det umuligt at komme til baglinien.

Håber at Moyes tør satse på Gueye i løbet af foråret, så han kan køres i position som Pienaars sandsynlige afløser.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Der er jeg så ikke enig, og slet ikke hvis vi mister Pienaar.

Yakubu har spillet 75 kampe med 25 mål for os. I hans Middlesb. tid 73 kampe og 25 mål.(Før Boro-tiden; Portsmouth Spillede han 66 med 29 mål tilfølge).

De var netop glade for at afsætte ham, da hans form også var dalende der til sidst. Yakubu startede da også som lyn og torden for os, og var vel sådan en spiller man netop havde efterlyst - en angriber som var god for plus 20 mål for en sæson. Men desvære har skaden han fik også slået ham godt tilbage. Dog var han inden skaden ved at være lad og se på. Men det ville være synd at sige at 9 mdr. på sidelinien skulle hjælpe!

Nu med de stats han har som minder om sin tid i Boro, føler jeg at det er tiden at afsætte ham, hvor vi måske stadig kan få en ok pris. At han så kan finde ny motivation, og vil vise sit værd i en ny klub, det må man tage med.

Yakubu er dog en naturlig målscorer, og det synd at det ser udtil, at vi ikke får mere ud af ham. for hans afslutninger i feltet, når han er i form, er ikke til at tage fejl af. Han får det til tider til at se ret nemt ud.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Tror stadigvæk på Bilya, han var godt nok lidt rusten men han prøvede at score mål, det er mere end hvad andre på holdet prøvede med..

Heitinga må gerne gå, hvis vi får en ok slat penge for han. Tror at Rodwell er klar at taqge den pladsen, vid siden af Fellaini og Arteta.

Yakubu ja, han er brilliant som boldmodtager, men scorer for lidt. Vil nog beholde han lidt endnu, han har det i sig.

Håber virkeligt at Pienaaar bliver, han skal bare score lidt mere mål!
Hvad sker der med opløsningen på sitet? (Bold.dk)
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
Absolut flot mål af Beckford. Jeg er dog stadig ikek overbevist.

Og så vidt jeg så var der kun een ovre for at lykønske ham (Distin) og han ledte heller ikke just efter nogen at juble med. Måske lægger jeg for meget i det - men normalt ville et sådant mål afstedkomme en del mere.
-- COYB --
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Andy Gray:

hvilken opløsning? Hvis du tænker påden faldende aktivitet i Everton-tråden, er jeg fuldstændig enig, men samtidig også en del af årsagen, da mit antal indlæg de sidste par måneder har været lavere end før i tiden.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Mente nu min skærmopløsning når jeg var på bold.dk...

Alt var med mikroskopisk skrift, men det viste sig at være min hund der havde gået på tastaturet og sat zoom i Chrome særdeles lavt for denne side.

Jeg har fornemmelser på 2-2 i morgen, eller også trænger jeg bare til at komme på toilettet og roder forhåbninger sammen med mavefornemmelser.

Vi er nødt til at gå ud med samme attitude som vi startede med i rs-kampen hvis vi skal hente noget i morgen.
Everton = Evigt liv eller pengene tilbage
@morsor. Jeg tænkte lige præcis det samme - underligt for de burde have overfaldet ham. Fedt mål lige til slut!!!! Håber dog han kommer igang nu - vi trænger til nogle forward mål, dem har vi ik mange af i denne sæson:-(
Andy Grey, du tror ikke den prøvede at gøre dig en tjeneste...? ;)

Ved ikke hvad man skal håbe/tro på i dagens kamp. Jeg ved ikke om man kan "håbe", at de forventninger man selv har haft til holdet, at det selvfølgelig er samme forventningerne spillerne i klubben har. Som om at motivation er mere til stede mod større hold. Er det en del af sandheden, burde det kaste points af sig i dag. Er vi bare ikke bedre, eller kan spille mere inspirerende det end som fx. mod Bolton, jamen så er det vel ligemed 0 pts.

Jeg føler ikke rigtig jeg ved hvor jeg har holdet pt. Det kan så gøre det interessant når man skal møde et spændende Arsenal-hold.

Igen står man lidt som i samme situation som før Bolton-kampen. At 3 pts vil lune godt, og man faktisk er helt med igen. Det kan man så takke de massevis af uafgjorte kampe for (igen).
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Interessant kamp - ikke mindst fordi Everton de sidste par sæsoner har prøvet at spille lige op med topholdene og til tider endda lykkes. Det er sgu andre toner end indtil for et par år siden hvor sådanne kampe skule overstås uden det blev for pinligt.

Yakubu og Coleman må sgu komme ind igen. Virkelig trist at Garnet er ude - men på den anden side er det utroligt at det var hans første udvisning (vistnok); den har været længe undervejs.

Evertons midtbane synes jeg har et godt niveau; forskellen er bare at Arsenal har noget mere fart og farligere folk oppe foran. Det er så også oftest forskel nok. Men mødes der op med derby-indstillingen, er alt sgu muligt.

Arsenals svage punkt er vel målmand og forsvar - så der er ikke andet valg end at tage risikoen og angribe.
-- COYB --
Annonce