Snak

Mere indhold efter annoncen
Har også godt læst at det blæser der over, men endnu ikke læst noget sted at kampen bliver aflyst. Et sted blev der dog nævnt vindhastigheder på ca. 100 km/t i Liverpool Airport, så der er vel en reel risiko for at kampen aflyses.

nogle fans mener at Howard har chancen igen i aften for at score.
VAR OUT, Premier League = Corruption
Hold da op en skuffende start 11. Og jeg som påstod at den bænk vi havde sidste weekend, var en af de bedste i min tid som evertonians, den er så faktisk stærkere i aften!
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
OK. Mirallas på bænken og McGeady inde.

Traore på bænken. Naismith oppe foran.

Undrer mig en smule. Men der er vel tænkt over det.
-- COYB --
Mirallas på bænken skyldes måske kampprogrammet. Sidste sæson blev han altid skiftet ud, mens han denne ret ofte spiller til 90+.

Den handler om at score så hurtigt som muligt. Men hvordan forholdene er ved jeg ikke; Man City har aflyst deres kamp.
-- COYB --
BREAKING NEWS: Tonight´s game has been called off due building damage which has led to safety concerns

Fu.. hvor noget lort, men sikkert bedst for alle i og omkring Liverpool
NIL SATIS NISI OPTIMUM
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så det også lige.

Ret surt for alle - især når mange undrede sig over at man ikke aflyste før.
-- COYB --
Det vel ikke helt skidt, hvis det betyder han må rokere om i start 11? Stadig nogle småskader, og der snakkes om Lukaku er klar til weekenden. I så fald vil han også være klar til Palace-kampen, og det samme med Traore, Deulofeu. Alle de småskadet spillere har nok ikke helt skidt af at vi får den udsat, men havde nu set frem til kampen, så selvfølgelig også en slags skuffelse.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Ser det bestemt også som noget positivt at den blev aflyst. De småskadet spillere bliver endnu mere klar, og det er heller ikke særlig lang tid siden vi spillede imod Spurs, så benene er også mere friske.

Ser kampen som den der skal afgøre, om vi stadigvæk skal gøre os forhåbninger om Europabold eller ej. Spurs og Liverpool er begge super godt kørende, så det er nu vi skal holde fast med næb og klør.
andre der har læst om ham manden fra Malaysia, der efter 30 år som evertonian, endelig havde mulighed for at se Everton live på Goodison.

Må godt nok være lidt af en nedtur for ham, at kampen i går blev aflyst.


VAR OUT, Premier League = Corruption
Nej, men lyder temmelig surt.

Første gang jeg skulle se Everton, var imod Chelsea på SB. Der var trafikuheld, så betød også vi aldrig nåede frem med bussen, og end ikke så kampen på tv, andet end update med resultat på storskærm på pub.

Den blev i øvrigt 1-1. Min makker og jeg tog så afsted en anden gang. Samme kamp, da han var Chelsea-fan. Den blev så 3-0.
Bet vs Bosse1983 (26-08-2014). Mine 15.000 kr. mod hans 10.000 kr. - Everton i top-6. Vil stå til bet er afgjort.
Annonce