Tror godt vi kan indstille os på at vi ikke ser Barkley på 100% før omkring jul, og det er et KÆMPE blow. Som jeg ser det, er der ingen i truppen der kan løfte den arv og derfor skal vi ud og finde en erstatning.
Amolfitano er nævnt, og han er i min bog en absolut no-go. Han har på ingen måde imponeret mig, og så vil jeg hellere bruge Osman fast på positionen.
Jeg må dog indrømme, at da jeg hørte Ben Arfa blev nævnt, så var der en lille stemme i den fjerneste afkrog i mit korpus der sagde, at det ville være fedt. Hvad siger i til det?
Manden har disciplinære problemer, og han skulle eftersigende have taget så meget på, at "Alain Pardieu" har smidt ham helt ud af truppen.
Hvis han kommer i form og kommer under kærlig behandling af Martinez, så kan han blive ufattelig god, og for 3 mio. pund var det måske værd at tage chancen?
Ellers har jeg ikke hørt andre ryger omkring den position.
Æv bæv, for ind i helvede hvor havde jeg set frem til at se Barkley og Lukaku :(