Redigeretlør 18. jul 2015
Nu ved jeg ikke lige, om jeg synes, £30 mio. plus eventuelle
add-ons er håndører for en CB med 40 kampe på CV´et. De penge kan bruges til at løse problemerne på 2 positioner samt hente en erstatning for Stones.
Jeg havde skam ingen intentioner om, at hverken nedgøre eller kvæle alt håb. Everton er en yderst
Sympatisk klub, og jeg har været på Goodison en håndfuld gange, men selvom man som Evertonian kan sidde og drømme om Stones i den (forkerte) blå trøje hele livet, så må man også forholde sig lidt nuanceret til tingene.
Jeg forstår sagtens, at man ovenpå den netop overståede sæsons prøvelser kunne have brug for lidt positive oplevelser, men der er dog ingen grund til at himle op, bare fordi jeg peger et par ting ud.
Dit sidste indlæg har jeg dog fuld forståelse og respekt for, Yobo.
Edit: så mon ikke vi nogenlunde kan stoppe den her? Du er bestemt en af de Everton-brugere, hvis indlæg faktisk er sjove og spændende at læse (dit sidste indlæg inklusiv). Men alt det dér "medietræning" og det andet lort, det er sgu for lavt et niveau. Trods alt.
Men i bund og grund er der vel ikke så meget at diskutere, indtil Stones er Chelsea-spiller/ evig Evertonian.
The Blues.
The Hornets.
The Fire.
Paulo Ferreira #19