Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu hvor Toure ikke længere er en mulighed går man istedet efter Melo.

Man forstår Inters problemer når det er den slags spillere man går efter.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Dejlige nyheder at både Handanovic og Icardi forlænger til 2019 så har vi forhåbentligt lidt kvalitet næste sæson og behøver ikke sælge Handanovic for peanuts, som vi ellers ville være nødsaget til

Liverpool skulle have smidt et bud på ca. 21-21mio euro, på Kovacic, hvis de bliver ved med at øge buddet kommer vi nok over de 25mio. euro og så er han fortid. Men det er vel prisen vi må betale for Handanovic og Icardi, en skam at vi på den måde ser ud til at miste en af europæisk fodbold største talenter, men i det mindste ryger han ikke til udsalgspris som Coutinho.
Bah, når en italiensk klub som Juventus kaster 240 mio. kr. (ca. 32 mio. €) efter Dybala, et forholdsvist uprøvet talent, så skal en engelsk klub smide mindst 35 mio. € på bordet for Kovacic, hvis det skal opveje for det sportslige tab.

Endvidere nærer jeg stadigvæk en - indrømmet, mere og mere naiv - håb om, at ledelsen indser fremtiden ser meget lysere ud med Kovacic óg Icardi i truppen, og at der derfor sælges ud i overskudslageret først. Guarín bliver eksempelvis fortsat rygtet til Tottenham, for omkring 10 mio. €. Måske vi med salget af ham, samt Kuzmanovic og Nagatomo (til Tyskland) kan komme i nærheden af de 20 mio. €.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Hvordan kan €10 mio. for Guarin være tilfredsstillende? Er hans kontrakt ved at være på sidste år eller hur?
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Hvordan kan €10 mio. for Guarin være tilfredsstillende?


10 mio. euro for en af de dårligste spillere på holdet er ikke noget at kimse af.

Liverpool skulle have smidt et bud på ca. 21-21mio euro, på Kovacic, hvis de bliver ved med at øge buddet kommer vi nok over de 25mio. euro og så er han fortid.


Nej.
La prende Vecino.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er måske bare mig der synes at det er en anelse lavt sat, især med tanke på at det er til PL man sælger.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Tja, han er vurderet til deromkring i de forskellige medier, så det er lidt det, jeg gik efter. Vi kan dog nok presse den til lidt mere end det, såfremt der sker noget.

@ OC

Long time, no see - alt vel?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@FD

Jo tak, alt går som det skal. Jeg har i de sidste 4 måneder været på højskolen, så trangen, lysten og mulighederne for at følge med har været aldeles begrænsede.

@Gusten
Efter Bayern har sagt nej til et salg af Benatia retter man blikket mod Abdennour, man skulle være være 5 mio. fra Monacos ønske om Kondogbia og Thohir skulle have sagt ja til en ´blitz´ til Cagliari om Nainggolan.

Så du bedes lukke sylten.
La prende Vecino.
Jeg tror ikke snakken om Benatia er ovre endnu, Ledelsen skulle ikke have opgivet og der tales endvidere om at de to klubber skal mødes senere, samt at Benatia selv ligger pres på for at få en handel igennem, så han kan vende tilbage til serie a.

ifølge CDS skulle vi prøve at få fat i Cuadrado, lyder på lån med købs mulighed for 25mio €

oveni så rygtes Carrillo meget kraftigt til klubben.


20mio € plus to spillere for Nainggolan, jeg ville ønske vi havde købt ham i sin tid, det her ender med at blive små dyrt.

Uanset hvad så ser vi ud til at vi som min. har intentioner om at hente en dyr spiller hvis ikke to.
Hvor får I pengene fra, når den ikke står på europæisk bold næste sæson?
Annonce