Redigeretman 13. jun 2016
Som jeg tidligere har skrevet, så står det slet ikke mejslet i granit, at vi skal sælge Spiller X eller Spiller Y - og især ikke her efter ejerskiftet. Endvidere ved jeg ikke, hvor de 50 mio. € fra - det eneste, jeg kan finde, er at vi skal betale 6 mio. € af 20, mens de resterende 14 kan falde fra, såfremt vi opfylder visse krav. De her 6 eller 20 mio. € bliver i øvrigt automatisk trukket fra det, vi kommer til at tjene i Europa de næste par sæsoner.
Så skal vi ikke lige slappe lidt af med "vi skal sælge og der er intet, vi kan gøre"-retorikken? Det er der intet belæg for.
Sidst med ikke mindst, så har Brozovic flere gange udtrykt sin begejstring for at være i Inter, så at han skulle have ytret sig negativt her og der, kan jeg heller ikke genkende.
Angående Touré, så tror jeg ikke på, det kommer til at ske.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza
Triplete Solo Noi