Snak

Mere indhold efter annoncen
... og send Nagatomo samme vej! Mon FCK vil have ham i en handel om Augustinsson den anden vej?
.
Som frygtet. Vi blir udmanøvreret fysisk fuldstændigt. De vinder nærmest alle dueller.
Perisic´ selvtillid ligger vist på det kroatiske landshold. Han har ingen tro på det i én-mod-én situationer og timingen er helt væk.
Melo i stedet for Gnoukouri - når vi skal bruge et mål? Hvad fanden er pointen?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Biabiany er eneste offensive kort vi har tilbage. Ha ha. Det siger alt om situationen.

Gnoukouri dog helt væk i anden halvleg og blev overløbet og tabte alt. Ikke at det blir bedre med Melo og gir mening når man skal vinde......
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Biabiany ind og så gør man det for Candreva og det ændrer jo intet numerisk offensivt......
Det var det. Ingen Øvropa bold, formentligt de næste par sæsoner. I en pulje med et midterhold fra Premier League, de tjekkiske mestre og de israelske ditto, får vi hvad ligner sidste pladsen.

Men hey, sådan var det jo også før 2006, har jeg fået fortalt.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Skudstatistikken siger 24-5. Jeg har aldrig set et engelsk subtop hold være så meget bedre på bolden end et italiensk hold.

74% passing accuracy havde vi. Pinligt.

Luftdueller vinder de 22-6.

Man kan roligt sige vi både tabte på jorden og i luften.

Inter´s Europa kampagne 2016/2017 tenderer til en af de mest pinlige i gruppespillet fra et italiensk hold i nyere tid. Vi har brug for 2 sejre hvor vi skal slå Prag mere end 3-1, og samtidig håbe Saints vinder i Prag. Så går vi videre som bedst indbyrdes. Utopi.
I nu 5 år, har det været én lang nedtur at følge det her hold. Absolut intet godt eller nævneværdigt, ud over en enkelt 3-1 sejr, har det bragt med sig.

Måske dagen man tog til Southampton som underdogs og tabte fuldstændig fortjent, uden nogen løftede så meget som et øjenbryn, var tidspunktet for at stoppe.
La prende Vecino.
Måske dagen man tog til Southampton som underdogs og tabte fuldstændig fortjent, uden nogen løftede så meget som et øjenbryn, var tidspunktet for at stoppe.


Stoppe med hvad?
.
Annonce