Snak

Mere indhold efter annoncen
Det skal du være velkommen til at synes. Jeg synes, at argumenter som "han har kun spillet i Brasilien" og "han koster 30 mio. €" er lige så brugbare som "han er jo 30 år gammel". Det handler om hvad spilleren kan bidrage med i den kommende sæson - og her tror jeg Lima, kunne være spændende.

Jeg synes under alle omstændigheder, at affeje ham med de brugte argumenter er lettere tamt, når nu akkurat samme argumenter kan bruges om din nylige yndling Schick.

Men nok om det.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Info til Inter fans ...

Vecino til lægetjek i morgen hos Inter.

Kilde: MialnWorld
Grande Milan!
Kender ham overhovedet ikke , men virker enormt dyrt. Hvad er hans styrker ?
Forza Inter
@ Jens

Magnifico i Viola tråden kan nok hjælpe dig.

MilanWorld er i øvrigt ikke just en... pålidelig kilde.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Det kan simpelthen ikke være rigtigt med Vecino. Så lavt kan vi da ikke synke.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der blev kaldt.

Vecino er en defensiv midtbanespiller (25 år), men med hang til det offensive. Og nej, bestemt ikke en nulbon, bare ikke så kendt på trods af mange gode præstationer, også for Uruguay. Har et godt skud selvom han ikke scorer så ofte. God til at holde på bolden og gode driblinger. Flittig, arbejdsom og pålidelig, selvom han til tider laver for mange frispark imo, typisk uruguaynsk. Dog ikke en hardhitter som Badelj, men klart bedre defensivt end fx Borja, som han ofte har bakket op. Napoli har flere gange været ude efter ham. Prisen på 24 mio er nok lige i overkanten, men det er nu engang hans klausul. Ville faktisk være ked af at miste ham. Men pengene kan også blive for store.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
@ Mag

Tak.

Kunne det måske være sådan, at Valero har bedt om Vecino, qua et tidligere vellykket samarbejde?

Ellers er jeg enig. Vecino har i de kampe, jeg har set, absolut ikke slået mig som en dårlig spiller - men 24 mio. € er alligevel noget af en sjat penge for ham, især da Gagliardini nok umiddelbart stadigvæk er tænkt som starter. Det kan dog være, der strikses noget sammen, hvor Jovetic indgår i handlen.

Og sådan lidt mere generelt til gli Interisti: mon det så betyder et salg/udlejning af Brozovic eller Kondogbia? Der begynder at blive lidt crowdet derinde.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Ifølge Premium Sport (ja ja...) har Chelsea budt 18 mio. € for Candreva.

Det kan kun afstedkomme et rungende nej fra CVEII9 - såfremt det passer, selvfølgelig.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@ FD

Det er slet ikke usandsynligt, at Borja har anbefalet en absolut kapabel Vecino qva tidligere godt samarbejde. Det sprngende punkt kan blive de 24 mio, selv over to rater.

En evt aftale der involverede JoJo den anden vej, ville gllæde mig... som du jo ved.
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Det bud kan Chelsea godt forbedre, hvis de smider 25m ? så er jeg ikke i tvivl om han ryger afsted, de kan så få Nagatomo med gratis, som en venlig gestus.

Vecino er muligvis en habil spiller, men det er en håbløs uambitiøst handel, vi taler altså om et hold der har mesterskabs ambitioner på den lidt længere bane, og så køber man altså ikke spillere som Vecino og man giver slet ikke 24m euro for vedkommende. Set i det lys virker Skriniar og co. også lettere mærkværdigt.




Annonce