Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvorfor skulle han dog snakke i pund? Desuden blev der såvidt jeg ved ikke snakket møntfod. Så jeg ved ikke lige hvorfor C4 skulle skrive det i pund.
BERLUSCONI PEZZO DI MERDA!
Channel4 omregner altid til pund.
Forza Roma! Continuate così, prossimo derby col Frosinone! No Pizarro, No Party!
Uanset hvad ændrer det jo ikke så meget. Men det må jo være op til den enkelte at tro på hvad man vil. Men der er da ingen tvivl om han får en super løn hos os, om det så er 9 mill euro eller mindre skal jeg ikke kunne sige med sikkerhed.
BERLUSCONI PEZZO DI MERDA!
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Hvilken fantastisk søndag med pointtab til Roma, Juve og Milan. Flere af den slags runder tak!
BERLUSCONI PEZZO DI MERDA!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, trods det at pointene ikke kommer så let, som de før har gjort, så er det en ganske fornuftig sæsonstart for Mou & co.

Der bliver hård kammp om de første 4 pladser.
Man har vist meget at takke konkurrenterne for indtil videre.

Spillet fungerer langt fra optimalt, hvilket dog muligvis var forventeligt. Quaresma skal dog snart oppe sig, ligesom jeg ville foretrække Adriano i en mere central rolle, hvor han afgjort ville gøre mere gavn.

Det mest bekymrende må være, at de centrale forsvarsspillere ser ud til at erstatte hinanden på skadeslisten. Heldigvis ser Samuel ud til at være tæt på et comeback.
Razz har dog ret.
Nu talte jeg selvfølgelig også mest i resultatbaner.

Adriano har været forrygende, imo, selvom han ikke har scoret en masse.

Men Mou´s 4-3-3 er ikke ideel med Zlatan på holdet, det er klart. Omvendt sætter man ham jo ikke på bænken, trods det at han ikke er den mest "kliniske" afslutter.
http://www.channel4.com/sport/football_italia/oct1...

Det er da egentlig rørende med al den opmærksomhed fra Torino.
Razz har dog ret.
Måske den gode Gigli bare skulle koncentrere sig om sin egen andedam, istedet for at stille op med sådan en taber attitude.

Juve ledelsen kunne i det hele taget, lære en del af den gamle ledelse, hvad kommunikation ud af til angår. Så som at lukke røven en gang imellem. Det virker lige nok så professionelt.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Annonce