Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg har BTTS + O/2.5, så krydser for en samp scoring.
Daje!
https://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Altafini

Lang aktiv karriere han havde i hvert fald.
@ Acheron

Men imponerende forestilling indtil nu, og man må spørge sig selv, hvorfor det niveau har været gemt væk så længe.

Fordi Inter.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Købte du trøje i Milano, FD? Jeg skal ned og se Verona og har svært ved at vælge om jeg skal have Icardi eller Skriniar. Overvejer dog nu at lade hans scoring nr 100 være tungen på vægtskålen.
Tak Foggy. Hvis Wikis oplysninger holder her, så må Icardi være den yngste nogensinde.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jep, det gjorde jeg. Jeg har dog, udover Materazzi og Baggio, aldrig haft navn bagpå. Til dels fordi jeg holder med alle spillere på holdet, men også fordi trykket lynhurtigt går i stykker.

Trøjen er i øvrigt enormt pæn. Det der med stregkoden gør ikke så meget, og det er en enorm flot azzurro, de har valgt den her gang.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Jeg kan se, at Altafini scorede sit 100. mål, den 28. april 1963. Der var han 24 år, ni måneder og fire dage gammel. Det når Icardi, med sine 25 år og 27 dage, altså ikke.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Tak Foggy. Hvis Wikis oplysninger holder her, så må Icardi være den yngste nogensinde.


Det er han ikke. Piola, Boniperti, Borel, Altafani og Meazza (selvfølgelig) var alle yngre. Men det er ikke skidt selskab.
La prende Vecino.
@FD: Fair nok. Det tror jeg måske egentlig nok også du har nævnt før. Jeg har bare glemt det i mellemtiden. Jeg har fået gjort det til en tradition at få navn på og synes egentlig også det er meget sjovt, fordi trøjerne så konstituerer minder om hvem der lå en på sinde i de forskellige perioder. Og al mit tryk holder heldigvis stadig.
@OC: Ja ok så man han tage til takke med en 6. plads. Men ja, fint selskab indeed.
Annonce