Snak

Mere indhold efter annoncen
I så fald er jeg fuldstændig enig. Det virker mærkeligt at Spalletti ikke tilføjer lidt flere nuancer i sine måder at spille på. Spillermaterialet er til det så det kan kun undre, at han holder så stædigt fast i sin 4-2-3-1 eller hvad man nu skal kalde den.
I det hele taget ringe vi har tabt så mange point i det nye år, 11p er det blevet til, Milan har fået 17p og Roma 14, begge med nævneværdige svære programner, ja det er kun lazio med 9p der er værre af top 6 holdende. Det er simpelthen under al kritik men det var jo det samme sidste sæson hvor det hele sejlede i de første par mdr og vi først to os sammen en gang i marts mdr.
Jeg har svært ved at afgøre med mig selv om jeg synes, at historien om Icardis "like" af Cancelos opslag er en mediestorm i et glas vand eller et kæmpe "faux pas" af Icardi. Jeg tror faktisk jeg hælder til det sidste hele situationen taget i betragtning.
Faktum er vel, at på trods af at være landsmænd, så spiller de to gutter i klubber, der er ærkerivaler. Derudover giver Icardi medier og fans mulighed for at lægge mere had imod ham og røre situationen endnu mere op. Hvilket sikkert passer hans offermentalitet fremragende. Men altså, jeg tvivler på den forsoning. Så ja, jeg hælder som dig også til, at Icardi opfører sig uden sans for sine omgivelser. Det er belastende at kun opleve den side (den taktløse uden-for-banen--Icardi), når han i det mindste ikke kan opveje bøvl og bræk med mål.
Faktum er vel, at på trods af at være landsmænd.


Øhm.. Uden at gå uddybende ind detaljerne, så er der pænt langt fra Argentina til Portugal.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det kunne også bare være de var blevet gode venner da Cancelo slog sine folder i Inter, det er selvfølgeligt stadig ikke super smart men man skal heller ikke blæse det op til mere end det er, men det er selvfølgeligt klart medierne gør det.
@Emilfu

Jesus christ, petitesser! Ej, brain fart herfra. "På trods af at være.. venner, go´legaer etc." Pointen er, Icardi efterlader en lang række uheldige fortolkningsmuligheder med sine stunts. Ikke videre heldigt eller professionelt.
Selvfølgelig er det et klart signal fra Icardi, han ved da præcis hvad han laver.
Hvorfor ellers gøre det nu, og ikke tidligere?

Jeg anser ham pt for definitivt færdig i Inter.
Inter | siden Misura/Fiorucci.
@Mumleren:
Selvfølgelig er det et klart signal fra Icardi, han ved da præcis hvad han laver.
Hvorfor ellers gøre det nu, og ikke tidligere?
Ja det var også mit ræsonnement. Han har tilsyneladende ingen skam i livet den mand.
Frankfurt er uden Ante Rebic mod jer på torsdag, og sandsynligvis også i returopgøret. Det må alt andet lige øge jeres chancer for avancement.
Annonce