https://sempreinter.com/2019/09/04/icardi-refused-to-train-for-inter-several-times-during-pre-season/Flere grunde til hvorfor Icardi aldrig havde vundet den retssag.
Transfervinduet er knap nok lukket og allerede nu summer det med diverse historier om at Marotta er godt i gang med fremtidige aftaler.
Først og fremmest skulle vi have en aftale med Parma om, at vi kan købe Darmian hos dem til vinter, skulle det blive nødvendigt. Ligesom tidligere, så har vi ret tætte bånd med Parma, der ofte har ageret stråmand for os, og det samarbejde ser ud til at fortsætte. CdS melder, at vi i så fald vil låne Darmian (der kan spille samtlige pladser i forsvaret), mod at Parma låner Bastoni igen.
Derudover skulle der ifølge GdS og Bild have været samtaler mellem Marotta og Götze om et gratis transfer til næste sommer. Ja tak! Jeg er og har altid været svært betaget af den Bette Mario og jeg forstår da heller ikke hvorfor han ikke spiller i Borussia. Måske Deki kan være behjælpeligt her?
Rettidig omhu i Interregi?!? Nu har jeg aldrig...