Det skørt det her! Jeg er klar over det er et debat forum og I ikke kan udlede andet end det skrevende ord - men den her diskussion er altså lidt til hundene. Jeg startede med at skrive at jeg ikke synes at Marotta fortjente topkarakter for Eriksen handlen, og det står jeg ved. Det betyder jo ikke, at han så skal have bund karakter. Helt ærlig, det er jo ikke enten eller, både og, kan vel også gøre det?
Jeg står ved at 5 mio € mere udelukkende, for KUN ham, intet er i det store billede, idet hans reelle værdi er langt højere, og vi ikke ser ud til at handle andre store stjerner, og derved er vi også ansvarlige med vores budget - og at give FM argumentet til det, har jeg kun hovedrysten tilovers for.
Jeg ser jeres argumenter, de gode af dem ;) - men er bare ikke enig.
Dog er vi helt enige om at han højst sandsynlig lander snart i Milano, og det glæder vi os alle vel rigtig meget til. Jeg gør i al fald.