Snak

Mere indhold efter annoncen
Overraskende at Lukaku starter inde, når nu man "gratis" kan spare ham, i og med Lautaro får en karantænepause og vel SKAL spille i aften.
Jeg har lidt svært ved at se, hvordan Eriksen skal komme ind i den formation, med mindre han skal ind på en af de forreste pladser. Men det er også drømmetænkning at se ham i aften.

Var det ikke noget med Sneijder startede inde mod Milan dagen efter sit skifte til Inter?
Det kan være, at Eriksen går ind i stedet for Lukaku i løbet af kampen, hvorefter vi stiller i en 3-4-1-2.

Var det ikke noget med Sneijder startede inde mod Milan dagen efter sit skifte til Inter?

Han skiftede til os den 27. august 2009 og spillede dagen efter, hvor vi vandt 0-4 - ifølge Transfermarkt i al fald.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi

Opstilligen på deres hjemmeside siger også: 3-4-2-1

Kan folk sætte et link ind hvor I streamer fra? så er i søde :-)
Lega Serie A livestreamer kampen på facebook
Synes det er for dumt at ikke at spare Lukaku. Alt dor stor chance af tage lige inden Udinese kampen. Hvis han bliver skadet så kommer han til at høre for det. Men ja lad os nu se:). Forza Inter!!
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Conte er vel heller ikke kendt for at rotere ret meget på pladserne. Har han ikke gennem sin trænerkarriere, fra Juve og frem, brugt 14-16 spiller i størstedele af kampene.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
I know, men stadigvæk. Hvis han bliver skadet Lukaku. Så ser det da rigtigt godt ud de næste to kampe. Så på den måde forstår jeg ikk man tager chancen. Særligt når vi har en ung spiller som er mega mega klar på ar spille :)
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
@Facchetti: Jo, Sneijder lyndebuterede mod Milan efter sit skifte. Jeg husker det tydeligt. Det var en helt fantastisk kamp hvor Motta blandt andet scorede et fremragende mål efter et par sublime førstegangsafleveringer. Tjek evt Scarpinis kommentatorspor på målet på YouTube. Det er vildt sjovt. Jeg tror han råber "samba" eller noget lignende i ren benovelse!

Sneijder scorede i øvrigt ikke men gjorde det ellers glimrende.
Folk gik helt amok da de råbte Christians navn op. Der blev godt nok råbt Eriksen DAMN :)
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Ja Sneijder første kamp. Nøøøøj en kamp han brændte af!! Ramte stolpen osv. Han var sindsyg den kamp.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce