Snak

Mere indhold efter annoncen
...

De her to kommentatorer...

Det er jo dilettantteater. Fuck om de er farvede - de har simpelthen ikke lavet deres lektier.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Dejligt, at Christian lige får markeret, at han trods alt kan bruges til dødbolde. Please, lad ham shine mod Atalanta!!
.
Meget uenig.
Jeg synes da godt nok jeres blå-sorte briller er på "fejl-finder mode"
Jeg forstår ikke, der er så meget ståhej om, at Eriksen starter ud (ved kommentatorerne, altså). Der spilles en kamp hver anden eller tredje dag - det er vel okay, manden får et hvil.

Jeg ser det faktum, at han starter ud i aften, som et tegn på, at han starter ind mod Atalanta.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@Søren F er gud

Hvordan vil du så forklare, at de roser Napoli, selv efter de kom bagud 0-2, og antyder, at resultatet er ufortjent? Hvad er det dog for noget bullshit at fyre af?

.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg synes da godt nok jeres blå-sorte briller er på "fejl-finder mode"

Seriøst?

Bare her i anden halvleg, har det været det rene amatørisme.

"Eriksen kommer ind i stedet for Lukaku" (Borja trasker til sidelinjen).
"Borja Valero har slået Eriksen af" (Eriksen er startet ind i de to sidste kampe)
"Maksimovic har slået Manolas af" (Manolas er skadet og har desuden spillet flere minutter end Maksimovic)
"Conte har altid spillet 3-5-2" (Conte vendte stimen hos Chelsea, ved at skifte fra en 4-2-3-1 til en 3-4-3)

Det er bare et lille greb i posen af research-fejl. Det er altså okay at forberede sig til de kampe, man skal kommentere.

EDIT: Jeg er dog enig i, de ikke var specielt farvede.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Nå, en velfortjent sejr, efter endnu en solid, omend ikke særlig prangende præstation. Målt på første halvleg, havde uafgjort ikke været ufortjent, men anden halvleg var bund, bund, bundsolid i forsvaret - meget imponerende.

Bastoni er min MoM - men der er reelt set ingen, der spiller en skidt kamp.

Dejligt med et mål til Lautaro.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
SÅ vigtigt.
Virkelig godt for moralen. Nu venter der en ordentlig finale på udebane mod Atalanta.
Jeg synes Mikkelsen er ulideligt negativ og meget lidt neutral. Bare hans kommentarer da hans kolleger byder ind med hvornår Conte har spillet andet end 3-5-2 viser for mig en træls attitude. Er han altid sådan?
Når ham den ene kommentator omtaler inters mål, vælger han at kalde lautaros mål heldigt.... kæft mand, det er altså en der leder efter undskyldninger når hans drenge taber.

Og den insigne der blev udkåret som gud på jord i starten af første halvleg fik jeg desværre ikke øje på. Men det er nok bare i alle andre han er så god så.
Inter Amala!
Annonce