Kan det giver sgu desværre ingen mening. Enten må der være salg på vej, ellers giver det sgu ik mening desværre.
Forza inter!!!!!!💙🖤
OB i dk 💙
Han bør ikke være i spil til en plads i Inters trup.Det mener jeg absolut heller ikke at han bør.
Nej, men man kan lade være med at indkøbe flere spillere, til de samme roller.
Nu har jeg læst et par sider tilbage her, og jeg må indrømme, at der er god logik i OC og Kims indlæg om, at det er meningsforladt at købe ind til en bredde, når vi i forvejen har spillere til den bredde, som vi ikke kan komme af med.
Er Kolarov bedre end dem vi havde i forvejen? Ikke bedre end Young, ikke bedre end Bastoni. Hvad skal Inter så med ham, når der er Dalbert m.fl. til bredden i forvejen?
Er Vidal bedre end Barella, Gagliadini og Brozo? Måske Gags men er Ninja ikke en tro kopi af Vidal, som vi så kan hive frem i bussen?
Så du mener vi skal benytte spillere som bredde der A: ikke har vist sig gode nok tidligere B: ikke ønsker at være her og som derfor nok ikke har den fornødne motivation til at levere.
Jeg må give FD ret her, de her brugere har brokket sig over nævnte spillers manglende niveau i nu flere sæsoner (med rette), men fordi det nu passer ind i deres narrativ så giver det ligepludselig mening at bruge dem som reserver. Det er edme noget af en kovending. Når man har sagt A må man også sige B.
Hvis det ikke kan lade sig gøre at sælge de spillere, som man ikke synes er gode nok. Kan man ikke ubetinget bare købe nye. Det er en forretning. At købe nye spillere, som heller ikke er gode nok til at gøre truppen bedre, det ser jeg ingen logik i.