Snak

Mere indhold efter annoncen
Hehe.. Ups, jeg kunne bare tjekke starteren.. doh..
@Urban: Young er stadig positiv.
Thuram og Embolo kommer til at tørre røv i vores sider.

1-3 til Borussia.
La prende Vecino.
Vi vinder, OC. Vi er en klasse over dem - selv med COVID-krisens effekt.
Fint med Real-udligning!

EDIT: Den bliver sgu nok underkendt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@IF
Det var vi også Milan, og var det også over Lazio. Men når du spiller med så markante hæmsko, som er relativt nemt at udnytte, så er det ret svært at vinde.
La prende Vecino.
Jeg mener bare at Gladbach er et godt stykke under Milans og Lazios niveau.
Selv et hold der er så markant under vores niveau - noget jeg i øvrigt ikke er ubetinget enig i - har muligheder mod den her backlinje. Jeg tænker at det, qua vores defensive præstationer hidtil i sæsonen, er lettere arrogant bare at affeje Gladbach på forhånd.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Eriksens problem synes at være tydeligt; han er ikke tilnærmelsesvis løbevillig, flittig og ærgerrig nok i den defensive fase, hvorfor Vidal og Barella hurtigt kommer i undertal - at han lunter rundt to meter væk fra en modstander med bolden, irriterer mig. I mens går han og putter sig i den offensive fase. Så snart han har bolden, er det meget fint, sågar endda godt - men det sker for lidt. Jeg kan godt forstå, hvorfor Conte foretrækker andre spillere.

Darmian har fået en god start.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Kolarov er simpelthen forfærdelig. Én ting er, at han er blevet langsom - det opvejer han fin for. Men den her uhyrlige træng til at vil slå afgørende bolde gang på gang, frembringer kvalmende minder af Guarín.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Annonce