Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvordan ser det ud? Kan desværre ik se kampe
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Synes faktisk Eriksen spiller ok, i det opbyggende spil.
Defensivt er ikke eksisterende.
Røvkedeligt. Inter har bolden mest, den spilles ofte rundt blandt de tre bagerste og der har været få små chancer. Gladbach har ikke produceret noget, i hvert fald ikke mens jeg har været vågen.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Vidal gør det godt. Han skal nok vise sig at blive en solid spiller for os! Han har stadig en rimelig frisk hurtighed.
Darmian gør det også rigtig godt. Ser ud til at Dambro og ham har fundet en fin forståelse for hinanden, de dækker i hvert fald tit hinanden af.

Eriksen gør det også godt, og jeg er ikke enig med FD og I4L, jeg mener han bidrager rigeligt defensivt, husk på at han spiller trequatista og ikke mezzala. Han er ofte på linje med Vidal og Barella i det defensive, ikke hver gang, men ofte.

Nu skal de sidste afleveringer/afslutninger sidde i skabet, så hiver vi dem sejr hjem. Defensiven ser i hvert fald ikke bekymrende ud.
Det er ikke placeringen eller rollen, Urban - det er viljen. Det er da piv irriterende, at én af vores midtbanespillere klart det meste af tiden ikke jagter bolden, når den er i nærheden af ham.

Han spillede sig offensivt op i de sidste tyve-ish minutter.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kom så, Lautaro!
Jeg tror vi ser forskelligt på det. Jeg synes han viser meget vilje og ærgerrighed. Hvad skal han ellers gøre, for at overbevise dig?

Dejligt at Lautaro kommer ind, Alexis gjorde intet væsen af sig. Dejligt Conte reagerer.
Sådan!!!
Smukt. Var det D´ambro der hentede den på mållinien?
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Hvad skal han ellers gøre, for at overbevise dig?

Løbe væsentlig mere, ikke putte sig når vi har bolden og deltage i presspillet, gerne ved at jagte enhver bold i femmeters omkreds - noget han ikke gør nævneværdigt lige nu.

Det er meget fint, Eriksen skal være kreativt og skabende og jeg ved ikke hvad, men han skal også liiiiiiige huske, at han også er midtbanespiller og at det også indebærer defensive tjanser.

Fint, omendt lidt rodet angreb - fint mål af Lukaku. Hvor er det i øvrigt vildt, at Dambro, som vel at mærke er centerforsvarer i dag, kommer med i det. Også flot af Darmian og Lautaro.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Annonce