Snak

Mere indhold efter annoncen
@FD: Jeg er helt enig med dig mht dommeren. Han dømmer virkelig dårligt.

Men jeg er slet ikke enig hvad angår Samp. De griber deres chance lige så snart de får blod på tanden og spiller generelt rigtig godt. Endnu vigtigere (og trist set med Inter-øjne), de spiller med langt større ihærdighed.

Én god ting der fører til mål kan også sagtens tolkes som et tegn på klasse.
Utroligt. En halveg til at vende det på udebane bagud med to.
Vi er nødt til at have Lukaku ind - gerne med Sensi.
Og KAN Alexis ikke bare gøre det simple nogle gange? Det ser godt ud, når det lykkedes, men hvor er det også nogle gange træls med alt det, der skal sættes så smart op og mislykkedes.

Nå, håber Conte taler med store ord!

Og Candy og Balde altså. Jebus..
Super frustrerende halvleg. Vi starter som lyn og torden og spiller klart bedst op til straffesparket. Derefter går det lidt mindre, men det er jo ikke fordi "super spillende" Sampdoria har haft andet end én chance og ét straffespark, som de så også scorer på. Til gengæld har Lautaro haft tre-fire gode muligheder, hvor især de to hovedstød mindst skal ramme målet.

Alexis skal ud. Det hæl og tå bullshit nytter ikke en tøddel. Sensi kan også passende gå ind for en komplet anonym Gagliardini.

For helvede mand! Jeg er simpelthen så frustreret lige nu.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@ I4L

Helt uenig. Samp spiller en decideret dårlig kamp, hvor de kun vinder på grinta-delen. De har jo intet haft. Jeg sidder med fornemmelsen af, at hvis vi skifter gear, så er det slut. Jeg tør til gengæld også vædde på, at det er mindst ét mål for sent.

Én god ting der fører til mål kan også sagtens tolkes som et tegn på klasse.

Damsgaard er ikke en "komet", bare fordi han i tyve sekunder ud af 45 ikke er komplet usynlig. Det var meget flot, det han lavede op til målet - men ellers har han og Sampdoria set ganske ordinær ud.

EDIT: Nu jeg ser det igen, er jeg endnu mere gal. Det skal jo aldrig nogensinde føre til noget som helst. Gagliardini (tror jeg) og Brozovic sætter ikke en tackling ind, mens De Vrij og især Skriniar kigger bold i stedet for at holde fokus på Keita. Den flotte tur skulle aldrig have været mere end en fodnote.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@FD


Det er Prytz, manden der intet ved om Inter og marginalt mere om serie A, der kommenterer og fyrer de sædvanlige floskler af han har læst i oplægget på 244 tegn. Overrasket?
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Alexis prøver da at skabe noget.
Gagliardini derimod er evig usynlig. Jeg undres over at han kan være omkring en startopstilling på et tophold. Havde det været football manager havde han jo 10-taller i det hele.
@ Nera

Korrekt. Men jeg bliver overrasket hver gang alligevel. Det er jammerligt. Hvor er Bisgaard?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
@Søren F:
Havde det været football manager havde han jo 10-taller i det hele.
It´s funny because it´s true!
Nå.

Vi skal ud fra pausen og vise, at vi vil det her mere end Sampdoria. Et hurtigt mål og så presse på og på og på.

Alexis skal til at spænde hjelmen og prøve at ramme en medspiller, fremfor at gætte sig frem til det med hæl og tå.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Når man ser chancen til Young efter straffet. Hvordan helvede kan han brænde den altså
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce