Snak

Mere indhold efter annoncen
Selv hvis I rent faktisk skulle ende med at være nødt til at sælge en spiller eller to, har I så stærk en trup at Top 4 bør være en formsag.


Men Top 4 må og skal aldrig være målet - især ikke efter man lige har vundet mesterskabet efter 9 års Juventus dominans.

Det er ligesom det der er hele humlen.
La prende Vecino.
Helt enig. Om Inter solgte 2-3 profiler er jeres trup langt stærkere end Lazio, Roma og Napoli´s.
Og fuld på højde med Milan, Atalanta og Juventus.

Sikke noget piveri bare fordi i måske ikke med garanti har Serie A´s klart stærkeste trup igen til næste sæson.
@OC

Enig, men virkeligheden dikterer andet pt., desværre. Så er spørgsmålet, når vi alle har raset ud, hvordan kommer klubben tilbage på sporet. Her vil jeg meget gerne se en strategi snarest. En uden klamme superliga ting og gerne uden kineserne.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
@ilpolpogba kan du ikke fedte over i juvetråden, hvis du ikke kan finde ud af at holde en pæn tone?
Pazza Inter
@ Fox

Hvis du vitterligt vil sammenligne "at ende i top fire" med "gad vide om vi overhovedet har et slagkraftigt hold til september?", er du alligevel længere væk end jeg troede. De to ting tåler ikke sammenligning.

Det er ikke småting, vi er på vej ind i. Der skal sælges profiler, alt i mens vi får svært ved at tiltrække nye spillere, når vi også skal skære 20% af lønposten.

Det er trods alt noget andet end "buhu-snøft-vi-vinder-aldrig-over-Atalanta-snøft".
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vil nu også sige at vi lige slå koldt vand i blodet.
Conte er fortid. Videre.
Lad os nu se hvad de kommer op med og hva der sker på marked. Alle er ramt.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Jeg forstår simpelthen ikke at man i ramme alvor kan bringe "alle er ramte" argumentet. For det første er whataboutery ikke brugbart og for det andet er vi ikke i samme suppedase som de fleste andre hold, der måtte være ramte på økonomien.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Enig, men virkeligheden dikterer andet pt., desværre. Så er spørgsmålet, når vi alle har raset ud, hvordan kommer klubben tilbage på sporet. Her vil jeg meget gerne se en strategi snarest.


Nej, virkeligheden er ikke andet end den Suning gør den til, og det ser ud til at de gør alt hvad de kan for at beholde ejerskab af klubben, om de så skal nedprioritere de sportslige facetter og Inters velbefindende som helhed.
Det er det kritisable.
Lige såvel som det havde været det hvis de kalkulerede med 90% lønnedgang og salg af 7 profiler. Så havde det også været kritisabelt, også selvom det måske hypotetisk havde været ´virkeligheden´.

@Janus
Sikke noget piveri bare fordi i måske ikke med garanti har Serie A´s klart stærkeste trup igen til næste sæson.


Man fungerer ikke meget højere end på indskolingniveau hvis det er den her konklusion man kommer frem til.
La prende Vecino.
Sålænge kimeserne ejer klubben er det den virkelighed vi må forholde os til. Kritisabelt? Ja, men det ændrer intet pt.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Så hvad advokerer du for? At vi ikke kan/må/skal kritisere strategien eller manglen på samme fordi det intet løser? Det gør at forholde sig optimistisk til situationen for øvrigt heller ikke, skal jeg lige informere om.
La prende Vecino.
Annonce