Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvem havde du da forventet man ville hente ind?
AC Milan Campioni D\'Italia 2011. Forza Rossoneri!
I det mindste bliver der ikke slået hul...

På inter.it kan man finde et link der hedder Zanetti 757 (en stor banner, øverst på siden). Trykker man på den får man et billedbog i et nyt vindue, med alt muligt billeder af Zanetti´s karriere, deriblandt alle holdfotoer han er på. Det er noget af et tilbageblik for os der også var fan dengang :) og det varmer hjertet lidt i disse resultatmæssige kolde tider...
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Som situationen er nu, skal vi vist være taknemmelige for Tinkerman, der forhåbenligt lever op til sin sædvanlige 2. plads.

Der skal strammes op og organiseres, hvilket han forhåbneligt er i stand til.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Fra igår 20.44:

Lige nu sidder Claudio Ranieri hos Inters hovedkvarter og forsøger at forhandle en kontrakt på plads med klubben.

Ranieri ankom til Milano klokken 17.00. Den tidligere Juventus, Roma og Chelsea træner ligner derfor mere og mere manden, der skal erstatte Gasperini i det varme sæde.

Der er flere italienske journalister, der så Ranieri ankomme hos Inters hovedkvarter. Ifølge de italienske kilder underskriver han en kontrakt indtil juni næste år. Der er der mulighed for at den forlænges til 2013, hvis han klarer sig godt.


http://interclub.dk/nyhe…r-med-inter
FC Midtjylland !
Det ligner i så fald at Raineri endelig får sin pokal.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det ligner i så fald at Raineri endelig får sin pokal.


Finally. Og at han bryder stimen værende en evig 2´er.
FC Midtjylland !
FC Midtjylland !
Nemmerlig!!
Jeg tror virkelig, han er manden, Inter har brug for nu - og forhåbentlig mange år frem.
Jeg er ikke helt så optimistisk, Facchetti (surprise?). Ranieri har haft sine små succeser, men det er ikke ligefrem noget der imponerer. Manden har altid slået mig som tvær og ugidelig, mens jeg ville mene, at det spillerne har brug for nu, er en træner der viser noget engagement. Jeg håber inderligt, at det viser sig, at jeg tager fejl - men jeg synes, det ser lidt tvivlsomt ud.

EDIT: Omvendt er Ranieri ikke en gung-ho træner som et par af de sidste, men en erfaren, italiensk herre, der om ikke andet har en taktik der passer Inter bedre. Vi får se!
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Han kan vel kun gøre det bedre. Synes nu Van Gaal kunne ha været interessant, men vil da støtte op om valget. Håber han kan få banket noget disciplin ind i spillerne og sætte folk som Cambiasso på bænken indtil de præstere bedre. Der er generelt for mange spiller, som har været vant til at få deres startplads uanset præstationerne
Forza Inter
Annonce