Snak

Mere indhold efter annoncen
Den rammer akkurat samme sted på kroppen - de laver endda samme bevægelse. Forstå mig ret, jeg synes ikke, der var straffe - men jeg synes heller ikke, der er frispark ved Dimarco.

Hvorom alt gjorde det næppe en forskel, så det er ikke fordi det gør det helt store.

Hvis Lautaro havde scoret, havde vi vundet, tror jeg.

Skandaløs kamp af alle end Skriniar, Perisic og delvist Barella, der i det mindste kæmpe for det. Dimarco sejler rundt ved 0-2 scoringen og bør være efter både Dambro og Rano i hierarkiet; Lautaro ligner ikke engang en spiller, som er 100 euro værd, lad stå 100 mio.; Dzeko prøver og prøver, men brænder og brænder; Handanovic skylder endnu et mål; Calhanoglu ligner den spiller, der rendte rundt i den anden ende af byen; og Sanchez har lige disket op med den ringeste præstation, jeg længe har set i en Intertrøje. Hvis der fandtes et lavere karakter end 0, så fik han det.

FUCK!!
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Bevægelsen er ret underordnet, når bolden ikke rammer det samme sted.
La prende Vecino.
Det var meget meget meget meget skidt! Og pinligt!! Også de gigant chancer! Lautaro hvordan kan man brænde foran et helt helt tomt mål og med 2 meter
Ind. Wow det er ikk godt det er ringe!!! Og en mand som slet ik kan få sit spil til at virke! Men ja vi kan stadigvæk komme foran i tabellen. Og vi skal være
Glade for at Milan smid point!
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Bolden ramte stort set akkurat samme sted.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Har lautauro 1 mål de sidste 10 kampe? Fra et straffe mod juve i øvrigt?
Og så det teatralske rul og forsøg på straffe hele tiden. Idiot.

Som en anden skrev, er det ringe arbejde, at Sensi ikke er hos os. Og hvordan kan Dzeko og lautauro brænde de chancer, de får. Ubegribeligt.
God kamp af consigli, men det ændrer ikke på, vi er frygtelige. Lort altså.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ Nick

Som jeg også skrev til dig i går, så er det simpelthen for fjollet at fejre at rivalen smider point, når man selv ikke er et hak bedre. Det er meget muligt, du er glad for Milan smed point i går - efter min hovedregning øgede Milan forspringet til os.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Nej, det gjorde den ret beviseligt ikke.

Jeg kan ikke se hvad der er galt med, at fejre at rivalerne mister point. Selvom vi taber i dag, er det da bedre at Milan får uafgjort end at de vinder? Mærkeligt pedantisk.
La prende Vecino.
Fordi det er fucking åndssvagt at sidde og juble over, at Milan smider to point, når vi smider tre og påviseligt er ringere stillet end vi var, inden runden blev spillet?

Nej, det gjorde den ret beviseligt ikke.

Super! Værsgo så.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Nu jublede manden jo også i går, før vi havde spillet vores kamp. Hvad er pointen, at tråden skal ligge øde før og efter vi spiller, og ikke må bruges til at orientere sig omkring resten af ligaen?
La prende Vecino.
Pointen er hvad jeg skriver; at det er åndssvagt at juble over, at en rival smider point, når nu vi selv smider flere. Jeg synes, det allerede var halvt farligt i går aftes, vores egen form in mente - men det er dobbelt så dumt at gøre det nu.

Har du tænkt dig at bevise din påstand omkring straffesparket kontra frisparket?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Annonce