Snak

Mere indhold efter annoncen
Men er Vidal og Mkhitaryan hinandens alternativer?

Og er €4,5m ikke også vanvittigt meget, at betale for en spiller der vel, først og fremmest, bidrager til bredden? Personligt ser jeg i hvert fald ikke den gode armener som én der løfter niveauet på en i forvejen stærkt besat midtbane.
Pusseløjerligt-komisk at FCL-fans stadig taler om Dybal og Bernardeschi som kommende tilgange: vil være overraskende hvis Juve-spillere vil vælge Jer, direkte, især efter så mange år hos os (men I er jo vant til at stjæle fra og kopiere os med alt: mesterskaber, sportsdirektører, lysshow, spillere).

Vidal = buon uscita, så henter man en gammel, halvdyr breddespiller uden fremtid: fedt I også kopierer dét fra os
Alternativerne til den faste midtbanetrio er på stående fod som følger;

Gagliardini.

Derfor skal man have noget ind. Hvis det så oven i købet skal være noget der bidrager med noget, så hjælper det ikke at lukke øjnene og håbe på, at Agoume efter en sæson i Frankrig pludselig er klar til at være førstereserve.
Jeg ser Mkhitaryan som et fornuftig breddekøb der også kan være med kvalitetsmæssigt. Jeg har svært at se, hvor man ellers finder det, når man nu ikke har råd til at betale væsentlige transfersummer.

Asllani skulle i øvrigt være mål nummer to til midten. Uden at skulle bevidne om dennes kvalitet, så har man om ikke andet noget af det der bliver efterspurgt i denne tråd.

Der er i øvrigt ingen der snakker om en løn på 4,5 millioner euro.

@Tardelli

Hvem er FCL?
Hvem snakker om Bernardeschi? Det tror jeg ikke selv vores værste fjende ville ønske for os.
La prende Vecino.
Mkhitaryan Skal ikk komme til os på en løn på 4,5 så vi jo bare mega dumme!!!
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Der er i øvrigt ingen der snakker om en løn på 4,5 millioner euro.

Jo
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gå en lang lang tur @Tardelli
Pazza Inter
Der er i øvrigt ingen der snakker om en løn på 4,5 millioner euro.


Hvem?
La prende Vecino.
https://www.footitalia.com/henrikh-mkhitaryan-to-join-inter/

Jeg kan se, der står 3,5 mio. euro flere steder. Det er også en ret høj løn til en snart 34-årig spiller, der må anses som backup for Hakan og indimellem døjer med skader.
´ Målet er CL, det har Marotta sagt. Men hvordan?
Hvordan skærer man 15 procent af løn budgettet, men samtidig henter Dybala og Bremer, som de to varmeste lige nu. Der mangler stadig bredde på midten, og så skal dødvægten også sælges/fritstilles.´

Man henter ikke dyre spillere. Man lader folk løbe ud. 15 spillere med udløb næste 2 somre. Den svære øvelse, fx ved at kræve lønnedgang af Perisic uanset hans meritter eller bruge en billigere/eget talent end en dyr Roma-spiller, ingen vel tror, hentes til andet end bredden. Esposito, Lirola, Vanh, Scamacca (så vi kan sælge Kean til Sassuolo tak) og Radu (fnis) er da massiv lønnedgang fra en håndfuld gamle, dyre og semidyre. Nu får Henrikh vel 3,5 + bonus imens man giver Vidal en buon uscita (halv løn?) og så er men vel lige vidt et eller andet sted. Men ja, uden penge er det vel mindst ringe alternativ.

Lad os nu se, om ikke Conte-Paratici napper Dybala, Perisic og Bremer-Singo (7,9,13) fra Jer. 50 mio for Toro-spillerne og Spurs er vel klar på et attentat. Så kan I hente Scamacca, Henrikh og Ospina.

Vrij vil I gerne sælge, men hvorfor skulle manden skifte før VM og 6 mdr før en fed signon kan sikres….

(samme tosse-medier, der taler om Dybala til FCL, taler om Bernardeschi, men han ender da i Napoli eller Rom. Ville vi, kunne vi jo bilde Jer ind, at han var god som dengang i 70erne med Anastasi-Boninsegna).
Jeg spørger lige igen;

hvem er FCL?
La prende Vecino.
Annonce