Snak

Mere indhold efter annoncen
“ Vi går fra onana til sommer. Kan du ikke selv se det er sindssygt?? Eller sys du at sommer er lige så god??”

Hvornår svarer du med noget sagligt til det som der bliver spurgt om?
Hold da op...
Lukaku formår da at fremvise sin kærlighed til de klubber han "elsker"?!.... Både i Chelsea og nu Inter..

Ifølge Romano, har Lukaku og hans entourage ikke svaret Inter.
Tilgængelig har han været i kontakt med Juventus om en eventuel handel.

- Jeg ved snart ikke om jeg skal grine eller græde.
Vi sælger Onana, åbenlyst for at finansiere Lukaku-handlen og en "billig" målmand, men nu dette..

Måske det er det rette tidspunkt at gå fra handlen. Lukaku var dygtig i sine sidste par kampe i sæsonen, men fandt aldrig 100% sit topniveau.. vi har købt Thuram, og med vores foryngelsesprojekt, er det måske at gå en anden retning i tidligere skrevne Mateo Retegui, Gnonto eller Balogun.
Jeg ved godt det ikke emmer af Scudetto, men måske det sigter overens med den vej Marotta og ledelsen vil gå mht. Lønninger og gennemsnitsalderen.
Husk at de skal sælge aviser osv. jeg tror lige så snart onana er solgt så kommer lukaku meget hurtigt.

Stankovic:
Ja jeg har set sommer og særligt i Bayern. Hold da op en god målmand! Nej!!! Han har været piv ringe. Indse det! Ja han var god for nogle år siden. Men nu. Nej!
At du ik kan lide min skrive måde. Det kan jeg ik gøre ved!😘
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
@Stankovic: Den kausale forbindelse mellem debatniveau og formuleringer du taler ud fra, findes kun i dit hoved.

Nogle har sværere ved den danske retskrivning end andre, og nogle (som fx dig) har sværere ved at forstå at alt skriftsprog ikke er underlagt de samme normer end andre.

Det er et meget komplekst billede at forsøge at gøre sig til herre over, og derfor bør du naturligvis også afholde dig fra det.

Jeg kunne fx bede dig om at lære kommareglerne da det forvirrer mig at du sætter komma foran infinitiver/ikke-sætninger. Men hvorfor pokker skulle jeg dog gøre det?

Det eneste der er vigtigt her på bold.dk, er jo nemlig at vi forstår hinanden, og du forstår jo tydeligvis fint hvad Nick kommunikerer til dig.

Hvordan han vælger at skrive “ikke”, er derfor fuldstændig underordnet, og at du beder ham om at “rette” det, siger i virkeligheden mere om at du ikke evner at deltage “ordentligt” i bold.dk-praksis end at han gør.
@Ols

Jeg bliver meget overrasket, hvis ikke vi skriver med Lukaku. Han har hele tiden kun ville tilbage til inter,og lige netop Juves fans udsatte ham for racisme.

Mon ikke det er agenten, som træder lidt i spinaten her? Eller der er en anden forklaring?

Giver slet ikke mening, han pludselig skulle trække i land, nu der endelig er enighed mellem os og Chelsea.

Edit: og var det ikke også sky, som rapporterede om det her "mytteri", men GdS afskrev det som misforståelser?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Soren32
Jeg ville også selv blive meget overrasket.
Men det er da en spændende forhandlings strategi han vælger at bruge.

Men mon ikke dagen i dag og i morgen "opklarer" hvad der reelt sker med den handel.
Det håber jeg sandelig. Man kan diskutere, om pengene bruges korrekt, men nu er der tærsket langhalm så længe, at der har været nok sæbeopera.

Tror også, den falder på plads over de næste dage.
Sådan overordnet set, synes jeg handlen giver fin mening, selvom det er mange penge de bruger på ham.
Men i Thuram ser jeg ikke en "ny" Lukaku.
Thuram er vildt dygtig til rigtig mange ting, og han vil nok også blive en stor succes, men jeg ser ham ikke som en 20+ målscorer. Og derfor synes jeg det giver god mening at have mere tid med 1 målscore(Lautaro)..
Især, så længe vi ikke er af med Correa og erstattet ham med en anden. For der komme der ikke mange mål fra

Men jeg havde også gerne set vi havde gået efter yngre mere talentfulde angribere, da jeg ser Serie A som "billigt" til salg i denne sæson.
Det er lidt bemærkelsesværdigt at romano også skriver det med Juve og Lukaku. Hvis det har lidt hold , håber jeg vi er long gone.

God angriber , men han er ikke den lukaku længere vi så under conte.
Pazza Inter Amala
Hvis Romano også nævner det, så er der formentligt en gran af sandhed i det.

Jeg har personligt aldrig købt Lukaku’s kærlighedserklæring til Inter, det var bare for belejligt, jeg hold hvertfald bestandigt op med at købe den efter at han sidst gang pressede gevaldigt på for at vende tilbage til Chelsea.

Det er efterhånden blevet noget spillere bare fyre af, og jeg er på nippet til at ønske de holdt op med udtalelser der ikke er sandfærdige. Der er gået så meget inflation i sådanne udtalelser, at jeg efterhånden tillægger det samme værdi som udtalelser fra diverse politikere.
Annonce