Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu er dette blot spekulation. Men kunne det ikke tænkes at Chiesa, ville spille en rolle på HWB eller VWB?
Ofte ser man jo Dumfries/Dimarco ligge som en decideret 7´er.

Afhængigt af kampens forløb selvfølgelig.
Ricardo Rodríguez Kommer heller ikk han er landet i Betis. Perfekt


Hvorfor er det perfekt? Han var da et oplagt "plaster" på hele Buchanon situationen? Kunne varetage rollen med stor erfaring og kendskab, indtil canadieren er klar igen.
Nu er dette blot spekulation. Men kunne det ikke tænkes at Chiesa, ville spille en rolle på HWB eller VWB?

Nok næppe.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Hvorfor er det perfekt? Han var da et oplagt "plaster" på hele Buchanon situationen? Kunne varetage rollen med stor erfaring og kendskab, indtil canadieren er klar igen.

Meget enig. Rodriguez havde været en rigtig fin tilføjelse til truppen.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
- Carboni til Marseille. Som Romano skrev forleden, på et lån. 1 mio. € i betaling, 36 mio. € i option, samt nogle klausuler. Skulle Marseille indfrie optionen, har vi desuden en tilbagekøbsklausul på 40 mio. €. Når nu vi endelig ikke gider at gøre brug af Carboni, er det s´gu en fin aftale.
- Agoumé skifter permanent til Sevilla, hvor han i efteråret gjorde en god figur. I skrivende stund vides ikke hvor meget, vi får for ham, men der spekuleres i 6 mio. €.
- Arnautovic har fået at vide, at han gerne må skifte - men vi vil ikke tvinge ham ud af klubben.
- Correa har fået bud fra Sydamerika, men flaksedrengen overvurderer sine egne, efterhånden mytiske evner, og vil gerne blive i "en europæisk topliga".
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sys Rodriguez er direkte dårlig og ik god. Men det min mening :). Hellere bruge et ungt talent.

Carboni er en fin handlen ja.
Også skal vi bare af med correa men bliver nok svært. Så han kommer nok på udlån igen.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
RR havde kunne udfylde sin rolle markant bedre end en ung fra klubben. Hvis vi vil spille med om guld i alle turneringer.
EM har især lige vist, at han stadig har niveau.

Nå, vi tabet 2-0 til Al-ittahad. Så ikke de første 30 min eller start på 2. halvleg. Men kampen vidner om en trup retur fra nylig ferie, hvor vi intet farligt producerer i åben spil. Hakan og Bis-Bis (elsker det kælenavn) gør der fint, mens De Vrij kommer ind og ligner en boss. Desværrer sætter han sig og tager sig til låret i overtid. Ikke fedt! Tydeligt correa lider af fodbolddemens! Han kan eller gør intet godt. Hans løb er forkerte, han har glemt sin teknik og kan ikke afslutte. Ophæv den, hvis ingen gider ham! Håber også Thuram snart finder målet. Han summede ikke af selvtillid, men det kommer nok. Synes dig, vi mangler en del endnu før ny sæson. Der skal virkelig bankes rust af næste 1-2 uger.
Hellere bruge et ungt talent.

Til hvad? Til at rådne op på bænken, som back-up til én af Serie A´s fodboldens bedste centerbacks, der tilmed stort set aldrig er skadet?

Rodriguez havde været eminent; erfaren, stadigvæk dygtigt, kan (ligesom Augusto) spille både center og wing, et godt spark og sikkert tilfreds med at bruge de sidste par år af karrieren på at sidde på bænken, men tjene en smule mere og spille med om titler.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Er det lige nu, at årets udetrøje er frigivet? Jeg har i hevrt fald ikke set den før, men HOLD NU OP, hvor er den bare smuk! Jeg kan ikke mindes en mere elegant udetrøje. Nuvel, det er meget subjektivt, men jeg er faldet pladask for den.
Slettet (dobbelt post)
Annonce