Snak

Mere indhold efter annoncen
Trist kamp af Inter i dag. Der var store mangler over hele pladen, så Stramaccioni må tilbage til tegnebrættet.

Som jeg ser det, mangler Zanetti på midtbanen, når han spiller back. Så må Nagatomo, Silvestre eller Pereira spille højre back hvis ikke Jonathan er god nok.
I midterforsvaret har Ranocchia og Silvestre for mange fælles udfald (blandt andet ved Romas andet mål, selvom det var godt spillet af Totti og Osvaldo).
Var desværre forindret i at se kampen i går: er der nogen der gider give et kort resumé?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Inter var ikke parate da de kom ud af omklædningsrummet, både i 1. og 2 halvleg. Taktisk virkede 3-mands midtbanen ikke, den blev løbet over ende konstant.

Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Okay :S tak
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Punktum i overskrifter gør ondt i øjnene, få det væk.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Moggi har slået en bøvs og forlanger nu kæmpe erstatning for spionage - hvor meget kan han dog ikke heeelt huske...

http://www.football-ital…nter-spying
Almindeligvis siger italiensk fodbold mig ikke en skid, men fordi jeg skriver med en italiensk Inter-fan andetsteds, vil jeg følge med i hvad der sker for Inter i i hvert fald i denne sæson.

Til spørgsmålet om hvad fansene reagerer mht. Inters knap så gode 2011/12 sæson, svarede han mig, at det er en overgangsfase til noget bedre.

Har I danske Inter-fans en anden holdning?
Brøndby IF Everton FC
Nope.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Tidligere blev den tidligere Inter-helt Mario Balotelli rygtet til AC Milan.

Til spørgsmålet om hvorvidt det ville være forædderi (treason), svarede han at det var de efterhånden vant til.

Kan det virkelig passe?
Brøndby IF Everton FC
Inter-HELT?
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Annonce