Snak

Mere indhold efter annoncen
I typisk OC stil er det så MIG der ikke har set kampene, fordi DU har jo altid ret. Suk.

Jeg synes, Cuchu er én af de få der har forstået hans rolle i den nye taktik. Og jeg er bestemt ikke den eneste der har været begejstret over Pereiras præstationer. Facchetti mener ligeledes, det har været godt fra hans side af, så mon det er dig, der ikke har et falkeøje i dette tilfælde?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Jeg er fuldstændig enig med FD. Cambiasso og Pereira har været blandt de klart bedste. Kampen mod Juve var Cambiasso både skraldemand og playmaker - han var all over the pitch (på den gode måde). Juves midtbane, som Inter altid har bøvl med, kom slet ikke frem til noget takket være (blandt andet) de to.
Godt mål. 2-0 ved Ronaldo. Campagnaro og Handa er hvor de skal, men han er bare lidt for god.
Det må man sige. Drengene er faldet lidt sammen efterhånden.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Palacio virker slet ikke klar i dag!
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nå, skal ´desværre´ ind og mødes med nogle over en øl ;) god anden halvleg til jer!
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Tak.
Ingen pausestatus, men for at opsummere virkede det til Madrid kan sætte den et gear op hvis de vil. Tempoet er stadig ikke højt nok når Inter har bolden, midtbanen virkede bedre mod Juve. Guarin ligger for dybt og blander sig (står i vejen) i de tre centrale spilleres spil. Palacio ligger meget alene og han har ikke en god dag i dag.

Jeg håber at se 3-4-2-1 med evt. Belfodil/Capello og Ricky bag ved Icardi. Og så Olsen ud og Guarin ned på midten.
Kæmpechance til Palacio. Flot taget med men desværre var flugtningen lidt over mål.
Kuzzen ud - Ricky ind. Mon ikke Guarin så rykker ned på midten
Guarin og Jonathan ud - Belfodil og Ninja ind.
Ricky har skabt lidt fart i offensiven, men det er noget usammenhængende stadig.
Det er gået forbi min næse at Icardi er kommet ind, det må være i stedet for Olsen.

Nix Olsen er stadig inde... hmm!
Mbaye er også kommet ind. Kampen er ikke super interessant...
Annonce