Hvis du kalder de der tilfældigheder for chancer, ja så kan vi da godt sige vi havde en del, men helt ærligt det var ren held at mange af dem blev til halve chance.
Det positive var at forsvaret igen stod solidt, men så er det selvf. surt at de så score på den reelt eneste chance de har men sådan er det jo, set utal af gange før.
Men jeg forventer heller ikke tre point hver gang, især ikke når vi ikke spillere bedre end vi gjorde idag. og set i lyset af at de tre vi fik mod Fiorentina kan man ikke brokke sig alt for meget.
De 14p vi har fået i de første 6 kampe er mere end jeg havde forventet før sæsonen gik igang. At andre så gør det bedre, rager mig en høstblomst, for der er mange kampe endnu og målet har aldrig været at vinde mesterskabet, så hvordan Juve køre er fuldstændig ligegyldigt.