Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig. Især Torino´s andet mål var jo håbløst forsvaret.

Synes egentlig ikke, Jonathan var så ringe igen - lagde mere mærke til Ninja. Der er efter min mening ingen i startelleveren der faldt helt igennem. Belfodil laver et godt indhop, og det må man også sige Carizzo gør - selvom det tredje mål ikke ser helt stuerent ud - mens Wallace er for urutineret. Lidt spøjst at sætte ham ind egentligt. Ville det ikke have været bedre med Muren i de sidste fem minutter, hvor Rolando så kunne have spillet back?
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Ranocchia og Campagnaro højest sandsynligt ude mod Verona. Andreolli - Samuel - Jesus? Av, av, av...
Til gengæld gør Alvarez sit comeback. Han har været yderst savnet, men spørgsmålet er om han kan gå ind og levere 100% allerede nu.

Desuden: http://fedenerazzurra.co…lized-team/

No surprises der overhovedet...
La prende Vecino.
Det er et noget vakkelvorent forsvar, må man sige, især når nu også den normale førstemålmand også er ud. Et helt nyt forsvar.

Det med straffespark overrasker da ingenlunde.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Fedt at Thohirs yndlings Interista er ingen ringere end Nicola Ventola.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Var Ventola ikke helt vild i et af CM/FM spillene mens han var i Inter - det kunne forklare det
Is it cold in his shadow?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Haha ja, den studsede jeg også lidt over da jeg hørte den; Ventola burde ikke være den første spiller man peger på, når man prøver at forklare sine grobunde for et forhold til en fodboldklub. Ville vel nogenlunde svare til at forelske sig i det danske landshold anno 92´ pga. Morten Bruun.

CM/FM bæst eller ej, så skal forklaringen nok findes i at Ventolas tidligere kærestes mor (så langt er vi ude, hvilket ikke gør situationen mindre grotesk) var af indonesisk afstamning.

Noget helt andet, så har vi om muligt fundet en ejer med endnu mere gule tænder end Moratti - imponerende og skræmmende på samme tid.
La prende Vecino.
Så til aftenens hovedkamp (efter et havlkedeligt El Clasico i Spanien)!

Ranocchia er blevet klar og forhåbentlig holder han 90 minutter. Genvalg til Rolando og Ricky Alvarez tilbage. Jeg håber, Kovacic får mere spilletid i aften og så skal der hives tre point hjem.

Forza Regazzi!!
To hurtige mål efter hjørnespark. Så må vi håbe den kamp er lukket.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Bum bum!! To kasser på kort tid. Først flugter Jonathan et hjørnespark ind på en forsvarer til 1-0, og igen kluddermor i feltet hvor Guarins skud reddes på stregen men redningen havner i nettet via Palacios mave.

Det ser dejligt ud og heldigvis har Verona sjældent bolden på Inters halvdel. Ricky ser spurdlende ud, men ligger dybt.
Hold kæft Rolando koger.
Solo non mai in B. Altobelli-Baresi-Bergomi-X-Zanetti-X-Handanovic-Lautaro
Annonce