Snak

Mere indhold efter annoncen
Synes bold.dk har været langsomme til at bringe barca-nyheder i de seneste dage. Ik rigtig noget om villa-sagaen og nu Maxwell købet :/
Banned af en korrupt moderator . Bold.dk mods-team er en flok tøser med tungen langt op i røven på PL-fans
@ Not that Duncan

I forhold til den offensive kædes udseende i Man. United er Filipes situation nu meget betryggende....
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Men så er det jo godt at der er andre sider, man kan finde nyhederne på. Samt, at vi vel faktisk er ret gode til at opdatere hinanden.

Men ja, du har skam helt ret :-D
Til gengæld har bold.dk banned Aaby 1989. Så i mine øjne kan sitet nærmest gøre, hvad de vil - eller helt droppe skriverier om Barca; jeg vil være fint tilfreds alligevel.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Jamen, jeg har da stavet mig frem til din påstand om, at det er Eto´o eller afgrunden for Man Utd. Eller er det Arsenal, som slet ikke kan undvære vores fælles ven? Eller var det i virkeligheden den nært forestående byttehandel med Ibrahimovic, som slet ikke kunne undgås? Eller en af de andre bud? Kan man overhovedet komme i tanke om noget hold, som kan undvære denne lille humørbombe af en spiller?

Den eneste humane løsning er uden tvivl at slå manden ihjel, partere hans legeme i barmhjertighedens navn og sende en lille del i et skrin til hver eneste CL deltager. I modsat fald er det da højst usikkert, om der overhovedet bliver scoret mål i næste sæsons Champions League, og det vil Preben Elkjær næppe synes om.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu skriver Sport, at Lendoiro - da det gik op for Deportivo-præsidenten, at Barca var i færd med at "lukke" Maxwell - på Deportivos hjemmeside fik travlt med at skrive, at Deportivo havde sent et kontrabud til Barca omkring Filipe; nu står Lendoiro jo med en monster-utilfreds spiller og 8 - 9 mill. € mindre i kassen til de alvorlige udfordringer Depor står overfor.

I aller-, alleryderste konsekvens vi jeg ikke udelukke, at Barca sylter konraktforhandlingerne med Maxwell og alligevel henter Filipe - selvom jeg selv egentlig er hip som hap om, hvem der kommer.

Og det skal da heller ikke undre mig, hvis Real Madrid nu går efter Filipe, hvorefter man altid kan sige, at man snød Barca på målstregen og hentede en spiller, som Barca ikke var i stand til at få på plads.

Men det var vist så omvendt Florentino Pérez, der i sin tid droppede Filipe, hvorfor det vil være noget af en indrømmelse, hvis præsidenten nu skal hente brasilianeren retur.

Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Det er ikke Eto´o eller afgrunden for Man. United; det har man jo Owens skadeshistorik til i forvejen.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Jamen, Michael Owens rygte som skadesplaget er jo noget, som MEDIERNE har fundet på. Det fremgår højt og tydeligt i mandens brochure, og under hans BRAND VALUES er den første beskrivelse "Fit & Healthy". Så dér.
Nuholm, Maxwell havde et år tilbage af kontrakten og kunne forhandle uden fee om 6 måneder. Desuden er det efterhånden RIGTIG sjældent at Inter ikke skal betale for at komme af med en spiller, pga deres gigalønninger.

Jeg synes Poulsen skal tage en tur til Barca, hvis der er hold i det. Ferrara har tydeligvis sagt at han ikke skal regne med noget i Juve, og bænken i Barca er nok "sjovere" oplevelsesmæssigt end Juves.

Jeg tog ham gerne i Roma, hvis ikke vores midtbane var så stærk i forvejen.
Der skal kun fissekarle til Roma, ikke freaks.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Annonce