Snak

Mere indhold efter annoncen
@ R4iney

Nå, jeg mener at huske, at du den anden dag spurgte, hvor min Villa-entusiasme var blevet af.

Her er et link, ud fra hvilket du kan se, at Zlatan hele tiden har været mit 1. valg :

http://www.bold.dk/snak/…rt=630&vis=

Føler du, at du har lavet en "Gabriel Heinze", altså lavet selvmål ?
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Heh, det var bare en RM-tilhænger der efter de genopståede "Galacticos", havde lidt brug for at prikke til Barca´s indkøbspolitik. Den er jo ihvertfald lidt anderledes en Florentinos.

At r4iney og andre RM-fans har denne trang er vel ikke så mærkeligt eftersom det er længe siden de overhovedet har haft noget at pege fingre ad.

Så lad dog barnet !
Trofæer vundet siden 1990 (LaLiga - CL - CDR): FC Barcelona 11 - 4 - 4 Real Madrid 6 - 3 - 2
Ja, man undrer sig jo dybest set over, at Barca i lovmæssig henseende overhovedet er berettiget til at lave en økonomisk tung handel, da nogle Laporta-udtalelser i kølvandet af RM´s indkøb af Kaká og Cr. Ronaldo åbenbart skulle forbyde klubben at købe spillere til en værdi af over 15 mill. €.

I hvert fald er det, hvad samtlige kritikere bebrejder Laporta, selvom det i realiteten er fuldstændigt ligegyldigt og grebet ud af en sammenhæng.

Iøvrigt ser det slet ikke ud til, at Hleb er en del af Zlatan/Eto´o-handlen, og hviderusseren har da overhovedet heller ikke været på tapetet i Barca-medierne over de seneste 2 dage.

Hvis Hleb var blevet byttet væk, havde der nok været et enkelt interview eller en enkelt kommentar, men han nævnes overhovedet ikke.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Så er det ved at være samlingstid i Barcelona lejren.

Puyol, Piqué, Xavi, Busquets, Iniesta, Alves, Messi og Eto´o kommer dog først om en uge (Hvis Eto´o altså kommer).

Også en flok ungdomsspillere får lov at lege med i opstarten. Spændende. Må håbe at der er en eller to der imponerer som Busquets gjorde sidste sommer.

http://fcbtransfers.blog…season.html
Seneste nyhed på SPORT.es er et interview med Laporta. Han fastslår at alt er belvet forhandlet på plads med Inter og at ledelsen er nået til enighed med Zlatans agent, Mino Raiola.

Derudover bekræfter han Mourinhos begejstring for Eto´o og siger at Eto´o og hans agent allerede nu forhandler med Inter. Laporta gåber på at handlen slutter indenfor de næste par timer, så det kan da være Ibra er Barca-spiller inden dagene er omme.
Trofæer vundet siden 1990 (LaLiga - CL - CDR): FC Barcelona 11 - 4 - 4 Real Madrid 6 - 3 - 2
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Go ibrakadabra
LOL!
Mht. ungdomsspillerne, så er jeg da lidt ked af at Thiago ikke er i blandt dem. Han så spændende ud da han kom ind i en af de sidste kampe.

Men Guardiola ved nu nok bedst.

Edit:

Ikke at det bliver til noget, men damn hvor kunne nedenstående være et sejt stadion at have.

http://fcbtransfers.blog…in-sea.html
"Hvis Hleb var blevet byttet væk, havde der nok været et enkelt interview eller en enkelt kommentar, men han nævnes overhovedet ikke."

Det var sgu et tyndt grundlag.

Både Moratti og Laporta har bekræftet at Hleb indgår i handlen.
Razz har dog ret.
Ja, ved nærmere gennemgang kunne det godt se sådan ud.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
@Toftlund

Tror Thiago er afsted til noget landsholdssamling, men at det er meningen at han også skal have chancen.
Annonce