Snak

Mere indhold efter annoncen
Håber jeg ikke.
Når i ser mig synger i nok: ♪ Nants ingonyama bagithi baba Sithi uhhmm ingonyama ♪ Er en kvinde kannibal hvis hun sluger? Bruger Real Madrid nu endnu en millard?
Ej det kan ikk være rigtigt at engelske hold skal være med fremme igen år efter år det er dem der gør chl kedeligt at se på. er det fordi at tempoet i england er så højt at de kan andre hold fra andre lande ikk kan følge med eller hva?
Nej, det er primært vejret.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
aldimandi: I årets CL er det da klart de engelske hold, der har leveret det bedste fodbold
ARSENAL! TONY ADAMS LEGEND
Valencia er uden Marchena, Navarro og Alexis i morgen, hvilket må siges at være en voldsom åreladning i deres defensive rækker, hvor 3 stamspillere således skal erstattes - desuden er Villa voldsomt tvivlsom.

Hvad mener folket iøvrigt om det tiltagende rygte i, at Barca bl.a. på baggrund af den sommetider svigtende scoringsevne iflg. skriverierne i pressen skulle have opprioriteret jagten af førnævnte Villa i en decideret kantspillers sted ?

I forh. til at kunne erstatte Zlatan, når svenskeren er ude, og evnen til at afslutte angrebene og målscoringen generelt er det evident, at Villa vil kunne tilføre en hel masse, men vil en del af spilkonceptet ikke også gå tabt, da Villa ikke kan spille en "ægte" kant ?

Villa vil utvivlsomt blive meget midtsøgende, hvilket vil "klumpe" spillet, da Messi i kraft af stigende erfaring og voksende spilforståelse også centrerer sit spil mere og mere og ofte ligger som en reel spilfordeler forrest på midtbanen.

Jeg kan udmærket se, hvad man vil hente ved et køb af Villa, men jeg kan bestemt også se ulemperne; umiddelbart vil jeg nok foretrække en anden løsning, men det er en vanskelig overvejelse med flere "pros and cons".
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg mener ikke det ville være optimalt at hente Villa til sommer. Dette skyldes flere ting.

For det første har jeg stadig en tiltro til at Bojan har en fremtid i Barca - det ville utvivlsomt blive hindret hvis Villa kom til klubben, da han altid ville overtage spidsangriber pladsen hvis Zlatan var ude.

Derudover mener jeg klart at man skal gå efter Ribery eller Silva, som i mine øjne er to perfekte erstatninger til den venstrekanten. Jeg tror heller ikke at Villa ville kunne gøre en forskel ude på kanten, hvilket jeg bygger på at Villa er den ultimative målscorer. Han passer ikke helt ind i assist-rollen, men er fantastisk som afslutter. Zlatan er efter min mening bedre til at se sine medspillere og lægge op til mål.

Et angreb med Ribery-Ibra-Messi håber jeg vi ser til sommer.
Trofæer vundet siden 1990 (LaLiga - CL - CDR): FC Barcelona 11 - 4 - 4 Real Madrid 6 - 3 - 2
kan ikk holde ud at se på zlatan når han spiller han hjælper ikk med en skid til holdet, men det er nu ik retfærdigt at han blev piftet forleden. Der er 3 grunde til at det var en fejlkøb

1: Han score ikk nok mål. er ikk så meget med i passingspillet.

2: Får hurtigt gule eller røde kort, og kæmper ikk så meget for holdet som et,to gjorde.

3:Er langsom og er også lidt klodset, og har ikk den velkendte selvtillid som vi kendertegnet ham i inter.

4: og så er han svensker:D
Valdés, Alves, Piqué, Milito, Maxwell, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Bojan and Messi.

Med andre ord, en opstilling præcist som de fleste vel forventede.
Jeg glæder mig til at se Bojan fra start i aften.
starter bojan yeesss man. nu skal han vise sin værd kom nu bojan hvis bendtner kan så kan du også!!!. tror på at vi tæver dem iaften mens real er stadig sønderknuste efter deres ikke vidre avenchmant. Mes que un club!!!!
Annonce