Snak

Mere indhold efter annoncen
Åndssvag uafgjort. Hvorfor fanden scorer vi ikke bare på nogen af vores chancer i første halvleg?

Vi mangler desuden både Piqué og Puyol i returen.
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
Henry burde ikk været kommet ind..
Daje!
moderator
Tak for kamp. Det var en mærkelig, men forbandet underholdende kamp.
https://kortlink.dk/sudv
"Han gør det jo ikke med vilje"
- Hvornår har det været en god grund til ikke at dømme???

PS: Ved ikke lige hvor jeg eller skulle skrive det.
Beklager mit sprog - jeg er en arrogant, ordblind, narcissistisk egotripper. Og jeg forstår ikke sjov. PS: Jeg har ret.
Heldigvis burde karantænerne ikke få den store betydning, da Milito er i form, Touré Yayá kan sættes ind i forsvaret og Abidal sikkert også er tilbage.

Til gengæld bør Puyol kun få 1 dags karantæne, hvorefter Piqué/Puyol er "rensede" for gule kort til semifinalerne.

Ærgerligt at holdet ikke lukker kampen helt, men resultatet var trods alt ok og indsatsen sublim - og Barca er under alle omstændigheder klasser bedre end Arsenal, og ovenikøbet på hjemmebane om 6 dage.

Ydermere mistede Arsenal 2 - 3 nøglespillere til om 6 dage.

Iøvrigt ingen skader til det videre forløb.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Der var kun en vinder i aften. Tillykke.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
En indsats kan ikke være sublim hvis man, angiveligt er klasser bedre end modstanderen, men alligevel spiller uafgjort.
http://goonertalk.com/wp-content/uploads/2011/03/x610.jpg
moderator
"Ydermere mistede Arsenal 2 - 3 nøglespillere til om 6 dage."

Er der kommet tilbagemeldinger omkring omfanget
https://kortlink.dk/sudv
moderator
"Der var kun en vinder i aften. Tillykke. "

Lad mig gætte: FODBOLDEN?
https://kortlink.dk/sudv
@ Stodderkongen

Hvorfor kan den ikke det ?

@ Geddar

Fabrégas´ karantæne behøver der vist ikke komme tilbagemelding på, mens Gallas vel også er sikkert ude, når han slår sin gamle skade op.

Til gengæld kan der vel såes tvivl om, hvorvidt Pyoul overhovedet får karantæne, da tv-gentagelserne af situationen viser, at der nok er straffe, men på ingen måde relevant materiale til en karantæne.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Annonce