Snak

Mere indhold efter annoncen
Selvklart...selvom GG nok vil påstå det modsatte
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
tveægget sværd og tåbeligt argument. var Henry Real spiller så...

Anyways jeg har desværre ikke tid til at læse hele jeres svar igennem og snakke videre i denne debat pt., men jeg er da villig til at føre den videre i en bold.bold tråd hvis det skal være ved førstkommende lejlighed. GG flygter ikke uden videre fra slagmarken bare rolig. Ellers må i nøjes med en skrivebordssejr for desertering

Barcelona 3-0 GrandeGarcia. og woblydoo så har i også en meget sjovere overskrift end jeres nuværende tørre.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Come on, stram op.

Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
what?

de sidste 4 linier var mest for sjov. det synes jeg vi trængte til.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Enig med Klejne. Nu havde vi lige sluppet af med tosserne, men det ser unægteligt ud til, at tråden her har fået nyt selskab på den front.

Hvorfor i det hele taget begive sig ud i en diskussion, hvor ens forudbestemte holdning skinner tydeligt igennem og derved ikke er til gavn for sagligheden i debatten?

Hvad er der galt med den nuværende overskrift? Forstår du den overhovedet?

PS: Godt at se, at Henry ikke fik tildelt nogen karantæne med henblik på VM-slutrunden.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Rolig nu. Indtil vi ser flere med samme beskyttelse af Henry, som ikke har synderlig sympati for ham, så er i jo ikke de rette til at afgøre det. Ligeså vel som at United ( og nu også Real) fans aldrig vil være de rette til at afgøre om Ronaldo filmer. Eller Chelsea og Drogba.

Smid nu ikke noget så dumt som tossekortet. Jeres forudbestemte mening omkring denne sag skinner jo ligeså meget igennem som min hvis det er sådan vi leger.

og som jeg sagde så var de sidste 4 linier mest for sjov.
Jeg burde nok have brugt flere smiley´er til at understrege det
jeg har skam læst første side :-) og jeg fik nogenlunde fat i udtrykket´s betydning. Jeg synes da bare det er fedt for jer at der er nogen der kan bruge sådanne insiderudtryk.
Ligeså bitter jeg var i weekenden, ligeså bitre er i da så sandelig idag.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Grandegarcia skal lige have en sidste chance før han ryger på det lukkede hold, men hold da op, hvor må det være vanskeligt at være så indebrændt over alt, der blot lugter det mindste af Barcelona.

Jeg kan kun være enig i de forskellige argumenter fremført mod Grandegarcia, og må især rose Toftlund for at stille tingene så tydeligt - og rigtigt - op.

Hvordan kan det overhovedet komme på tale, at nogen kan synes, at det at tage med hånd er en af de værste forbrydelser i fodbold ?

Det er jo både en tydelig handling, en som ikke kan gradbøjes og som ikke skader en modstander på hans erhverv.

Nej, Henrys hånd-på-bolden i Frankrig - Irland var såmænd blot en hverdagsforseelse, som forekommer i stort set hver eneste kamp, men i dette unikke tilfælde bliver blæst op til det helt outrere, da konsekvensen og scenen var så afgørende. Henry er blevet hovedperson i en sag, som dybest set ikke har noget med Henrys handling at gøre, men istedet er blevet et freakshow, som gør fodbolden groft utroværdig.

Grandegarcia bør iøvrigt snarest redegøre for, hvor mange karantænedage han synes Lass skal idømmes for bevidst at tage bolden med hånden i lørdagens opgør i Bilbao - den situation, hvor Lass kun blev idømt gult, men burde udelukkes fra CHL, VM og have 12 dages karantæne i La Liga.

Henrys sag kan fra dag 1 kun dækkes med 1 ord; proportionsforvrængning.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Fuck en kasse af Keita mod Malawi
[b]Visca el Barça i Visca Catalunya!![/b] VVV
Nu kan jeg se, at Grandegarcia har skrevet videre, mens jeg selv skrev.

Hvad er vi bitre over, Grandegarcia ?

Såvidt jeg har forstået, kan Barca ikke idømmes 10 minuspoint fordi Henry tog bolden med hånden for Frankrig, men du ved måske bedre !
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
"Nej, Henrys hånd-på-bolden i Frankrig - Irland var såmænd blot en hverdagsforseelse, som forekommer i stort set hver eneste kamp"

Arrrrrhhh
Det er flot, at du kan lukke lort ud, men det er jo sådan set ikke noget at være stolt af. Ethvert røvhul kan gøre det samme. Selv et rotterøvhul kan presse små klumper lort ud. Du bør virkelig stile efter mere her i livet end at kunne efterligne et ...
Annonce