Snak

Mere indhold efter annoncen
Det måske lige lidt for optmistisk, især med tanke på at der stadig mangler udebanekampe mod Real Madrid, Sevilla, Atl. Madrid, Villarreal og Espanyol ..

Og til dagens Robinho rygte:

http://www.sport.es/defa…ccio_PK=849 ..
Jeg mødte en pige fra Smilets By- og hun var ordentlig G ..
Som Pedro spiller nu, har vi jo heller ikke brug for Robinho længere.

Med 26 ud sæsonens teoretiske 61 kampe tilbage, exit´en fra Copaen, ANC snart overstået, Pedros overraskende høje niveau og de udeblevne skader må man sige, at kampprogramsproblematikken er stort set aflivet, hvorfor en tilgang af Robinho nok ikke er essentiel for denne sæson længere.

Sports artikel fortæller, at Guardiola vendte tommelfingeren ned for selv et billigt lejemål - betaling af halvdelen af brasilianerens løn, da Guardiola grundlæggende ikke ville bryde truppens rytme. Engelske aviser beretter tilmed, at Puyol og Xavi - som truppens kaptajner - rådede Guardiola fra lejemålet, da kaptajnerne frygter, at Robinho vil ødelægge stemningen i truppen.

Sammen med udjævningen af kampprogrammet lyder forklaringerne på afvisningen af Robinho ræsonnable - og selv jeg; Robinho-fortaler, accepterer dem, men ikke desto mindre ærgrer jeg mig grundigt over, at man ikke for billige penge i et halvt år afprøver et af de få emner - og Guardiola-yndling, der til sommer vil kunne erstatte Henry på fløjen.

Det havde været en ideel tidsmæssig indkøring af Robinho, en tilpas test og et stort forspring på transfermarkedet til sommer, hvor man blot skulle have trykket på en knap, hvis man ville effektuere Robinho-handlen, hvilket ville have givet et kolossalt overskud til at give fuld skrue på Césc Fabrégas.

Lige nu kan jeg leve med, at Robinho sandsynligvis ikke kommer til i januar, men som ugerne og månederne går her i foråret vil ærgrelsen utvivlsomt tage til.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Det er da klart at Ronaldo ikke har overhalet Messi i scoringer i denne sæson. Når han ikke er skadet, så slår han folk.

*da-dunn-tisch*.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Det er vel også svært for Messi at give albuer til folk af normal højde? Hæ hæ.
Der må jo være fordele ved at være så lav.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er fandme godt nok for dumt. Det er nok meget godt han er fodboldspiller, og ikke raketforsker.

Så er han ude imod Deportivo og hjemme imod Espanyol.

Albue til skridtet må dog også give rødt.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Den havde jeg glemt, Klejne.

Tåbeligt at nogle i Madrid-tråden prøver at retfærdiggøre CRonaldo og dennes historik med tåbelige albuer og eftertaklinger. Han er alt for let at tirre, og som ofte giver det gevinst.
Elfenbenskysten er bagud 2 - 3 i forlænget spilletid mod Algeriet, og hvis resultatet holder, er Yayá Tóuré klar for Barca i næste weekend.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Det er sjovt som en Real-sejr kan virke ligegyldig. Herlige nyheder.
Why dont you ask him? Because he doesnt row He doesnt ROW? No, he DOESNT row. Ah. I see what you mean.
Annonce