Snak

Mere indhold efter annoncen
BTW Pepe er i mine øjne en af de bedste midterforsvare i verden, men tror sku ikke han kommer til Barca


Pepe er stærk, men han har mentale problemer og laver de vildeste ting og er til tider alt for aggresiv.
FC Barcelona West Ham dk-barcelona.blogspot.com
"mentale problemer "


Hej psykolog.


Men han har vel helt klart Barca DNA så. Man så jo selv Pique sende et spytklat efter Cortes, og derfor må Pepe bestemt passe til den profil, som Barca søger til forsvaret.
"Vi er bare ikke bedre"
ja, for det er jo klart lige så slemt, som at Sparke, træde, rive og slå modstandere. Læg dertil at Pique normal, er en meget fair spiller og Pepe flere gange har haft problemer med temperamentet.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
@ SamuelEtoo

Det ændrer jo ikke på at han er en sindssyg god forsvarsspiller. Han er både stærk, hurtig, god i nærkampe og meget engageret (nogen gange måske lidt for meget, som mod Getafe).

Men synd for Real han har været ude op til flere gange i længere perioder, enten grundet karantæne eller skader, fordi han er virkelig en vigtig spiller for dem i mine øjne.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så skal man døjes med alle de der youtube videoer. Og Pique skal man ikke tage så tungt. Det var ment som en spøg!


Hvor ved i fra, at Pepe har mentale problemer?

"Vi er bare ikke bedre"
NickRomano

Hvis du tæller efter, vil du opdage at det er mere end een Madrid-fan ;-)
\\\"No soy solo perfecto, soy Madridista.dk también\\\" ¡¡¡Illa, Illa!!!, ¡¡¡Juanito maravilla!!! Un Real Madrid unido, nunca será vencido!
Nej, tak. Han er ikke god nok


Come on, mener du at Pepe ikke god nok til at kunne begå sig i Barcelona? For det er han absolut...!
Ronaldo > Messi You gotta love Messi, when Pepe isn't around.
"Hvis du tæller efter, vil du opdage at det er mere end een Madrid-fan ;-)"


Du mener "der". "Der er mere end een Madrid-fan". Det er i øvrigt et mysterium. Men okay, pøblens bizarre tendenser kan jeg ikke, selvom jeg er filosof, gøre mig klog på. Som fluer til en lort, som man siger.
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Sørgeligt.
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Annonce